Szukaj

Oczyszczanie twarzy za pomocą parówki

Podziel się
Komentarze7

Wśród kobiet metoda parówki cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Można ją wykonać w domowym zaciszu, nie wymaga dużych nakładów czasu i pieniędzy. Pomaga w walce z niedoskonałościami cery, otwiera i oczyszcza pory. Można ja stosować przy każdym rodzaju skóry. Usuwa zanieczyszczenia nawet z głębokich warstw.

Oczyszczanie twarzy za pomocą parówki

Sukces tej metody gwarantuje właściwe przygotowanie skóry.  Przed rozpoczęciem trzeba dokładnie umyć twarz tonikiem i usunąć z niej makijaż.

Do dalszych czynności potrzebujemy jedynie wody, miski i ręcznika.

Do miski wlewamy przygotowany wcześniej wrzątek. Nachylamy głowę i przykrywamy ją szczelnie ręcznikiem. Zdejmujemy go po upływie 5-10 minut. Przy cerze suchej czas należy skrócić do 2-3 minut. Wszystko zależy od rodzaju skóry i stopnia jej zanieczyszczenia. W przypadku cery suchej i mieszanej najlepiej stosować nie wrzątek, ale wodę ciepłą.

  • Cera normalna- 5 min
  • Cera tłusta – 2-3 min
  • Cera sucha- 7-10
  • Cera mieszana 3-5 min

Zioła do parówki

Dla uzyskania lepszych efektów do wody można wrzucić  cytrynę lub zioła, które wybieramy w zależności od potrzeb naszej skóry.

Przy skórze tłustej i mocno zanieczyszczonej najlepszy będzie rozmaryn, arnika, lipa czy mięta pieprzowa. Dla suchej i zmęczonej pobudzające będą: koper włoski oraz lawenda. W leczeniu stanów zapalnych pomoże dziurawiec i rumianek. Zioła można zastąpić olejkami eterycznymi. Taka parówka wspomaga układ oddechowy; pomaga w leczeniu zatok, płuc, nosa i gardła.

Po zakończonej parówce delikatnie osuszamy twarz ręcznikiem lub chusteczką. Na taką skórę możemy nałożyć maseczkę. Jest to idealny moment - skóra w pełni wykorzysta wszystkie jej właściwości. Dzięki tej metodzie pory otwierają się i jest to dobra okazja do łatwego usunięcia zaskórników.  Trzeba pamiętać o sterylności tego zabiegu. Podstawowym błędem jest usuwanie zanieczyszczeń bez osłony palców. Może nią być gaza opatrunkowa lub inna sterylna tkanina. Po oczyszczeniu należy zdezynfekować twarz tonikiem i nałożyć krem.

Jak przy każdym zabiegu, efekty zależne są od regularności jego wykonywania. Aby cieszyć się zdrową i wolną od zanieczyszczeń skórą, należy ten zabieg wykonywać przynajmniej raz na tydzień.

Komentarze do: Oczyszczanie twarzy za pomocą parówki (7)

dreamgirl
dreamgirl 06-12-2015 20:12

Parówka na twarz

6

czy są jakieś przeciwwskazania do tego zabiegu?... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (6)
Pokaż cały wątek (6)
costi
costi 28-07-2014 11:35

Metody oczyszczania twarzy

1

Przyznam że nie słyszałam wcześniej o tej metodzie :) Dla rozluźnienia powiem jeszcze, że z początku przeczytałam "parówki" w sensie parówek, hehe wiecie o co chodzi. Z moją twarzą nie mam anszczęście dużych pr... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze