Szukaj

Nowoczesne technologie w medycynie estetycznej

Podziel się
Komentarze0

Dynamiczny rozwój medycyny estetycznej możliwy jest dzięki innowacyjnym technologiom, które zwiększają zakres i skuteczność przeprowadzanych zabiegów. Jednym z przełomowych osiągnięć było opracowanie technologii łączącej energię światła z energią prądu RF.

Nowoczesne technologie w medycynie estetycznej

Światło w dermatologii estetycznej

Energia świetlna zrewolucjonizowała medycynę estetyczną już w latach 80. Od tego momentu inwencja twórcza naukowców koncentrowała się przede wszystkim na poprawie jakości konstrukcji urządzeń już dostępnych. Tymczasem jednym z ważniejszych wydarzeń w historii dermatologii było wprowadzenie na rynek w 2000 r. przez firmę Syneron technologii elõsTM (Electro-Optical Synergy). Unikalna technologia, opierając się na działaniu dwóch energii – światła oraz bipolarnego prądu RF, zwiększyła zarówno bezpieczeństwo, jak i skuteczność zabiegów. Do szerokiego spektrum problemów skórnych, które znajdują rozwiązanie za sprawą technologii elõs, można aktualnie zaliczyć m.in. zmarszczki, trądzik, blizny, przebarwienia, zmiany naczyniowe czy cellulit.

Technologia elõs – synergia dwóch energii

W trakcie zabiegu energia świetlna jest selektywnie absorbowana przez chromofory, czyli melaninę, kolagen lub hemoglobinę, a następnie zamieniana na energię termiczną, która podgrzewa konkretną tkankę. Przepływający przez skórę prąd RF, zgodnie z zależnością własności elektrycznych tkanek od ich temperatury, selektywnie dogrzewa miejsca wcześniej podgrzane światłem. Jako jedyna technologia na świecie elõs została wyposażona w aktywny monitoring skóry pozwalający kontrolować proces nagrzewania się tkanki, automatycznie przerywając impuls po osiągnięciu zbyt wysokiego poziomu. Monitorowanie temperatury umożliwia przeprowadzanie zabiegów również na opalonej skórze, ponieważ zawarta w niej melanina nie wpływa na przepływ prądu RF. Z tego samego powodu technologia elõs może być z powodzeniem stosowana do wszystkich fototypów skóry.


Nowa jakość zabiegów

Synergia dwóch energii wprowadziła do dermatologii estetycznej innowacyjną jakość. Dzięki możliwości zwiększenia całkowitej energii dostarczanej do tkanek znacznie wzrosła skuteczność zabiegów przy równoczesnym zmniejszeniu ryzyka wystąpienia skutków ubocznych oraz okresu rekonwalescencji. Dzięki temu stało się możliwe wykonywanie kompleksowych zabiegów odnowy skóry. Znacznie zwiększyła się również kwestia bezpieczeństwa przeprowadzanych kuracji, które ponadto są wykonywane bez znieczulenia, co zapewnia komfort pacjenta. Technologia elõs, wykorzystywana jest m.in. w zabiegach regeneracji (zabieg ReFirme) oraz kompleksowej odnowy skóry (zabieg Trinity), epilacji, jak również w leczeniu objawów trądzika czy usuwaniu zmian pigmentowych.

Konsultacja specjalistyczna: Urszula Sztwiertnia z firmy SHAR-POL specjalizującej się w innowacyjnych technologiach z zakresu medycyny estetycznej.

Komentarze do: Nowoczesne technologie w medycynie estetycznej

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz