Szukaj

Najpopularniejsze zabiegi modelujące sylwetkę

Podziel się
Komentarze0

Przestrzegasz rygorystycznej diety i sumiennie wykonujesz ćwiczenia fizyczne, a mimo to nie możesz pozbyć się tkanki tłuszczowej z ud, talii, rąk czy kolan? Poznaj najpopularniejsze zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, dzięki którym pozbędziesz się tłuszczu z miejsc, w których najtrudniej go zlikwidować klasycznymi metodami.

Najpopularniejsze zabiegi modelujące sylwetkę


Lipoliza ultradżwiękowa


Zabieg polega na emisji ultradźwięków o odpowiednio dobranej częstotliwości i mocy. To one powodują uszkodzenie błony komórkowej komórek tłuszczowych i wydostanie się zgromadzonego tłuszczu. Tak uwolnione tłuszcze i trójglicerydy transportowane są następnie do wątroby, która traktując je jak inne pochodzące z pożywienia, usuwa je z organizmu.

Lipoliza ultradźwiękowa jest najskuteczniejsza u osób z otyłością miejscową redukując tkankę tłuszczową w miejscach, z których trudno się jej pozbyć klasycznymi metodami (uda, talia, biodra, ręce, okolice kolan). Dla pełnego efektu zaleca się wykonanie, co najmniej 4-6 zabiegów w odstępach 7-10 dniowych, a po samym zabiegu powinno się pić duże ilości wody, która pomoże w usunięciu tłuszczów z organizmu.

Cena za sesję: 300 zł


Intralipoterapia


Zabieg polega na wprowadzeniu pod skórę, za pomocą specjalnie opracowanych igieł, preparatu chemicznego (Aqualyx).  Preparat niszczy komórki tłuszczowe, które transportowane są do wątroby, a następnie wydalane z organizmu. Aqualyx może być stosowany w takich miejscach jak: kończyny górne – w okolicy tricepsu, fałdy na plecach (poniżej żeber), brzuch, biodra, „bryczesy”, okolica podpośladkowa, wewnętrzna strona ud, wewnętrzna strona kolan, podwójny podbródek/modelowanie konturu żuchwy, ginekomastia męska, tłuszczaki, bawoli karczek.


Zabieg przeprowadzony tą techniką (intralipoterapia) jest praktycznie bezbolesny (do roztworu Aqualyx dodawane jest znieczulenie) i trwa około 30 minut.

Cena za sesję: od 800 zł


Kriolipoliza


metoda redukcji tkanki tłuszczowej pod wpływem niskiej temperatury. Zabieg jest szczególnie polecany osobom, które mają problem z pozbyciem się tkanki tłuszczowej z wyjątkowo uciążliwych miejsc takich jak brzuch, plecy (tzw. boczki) czy bryczesy. Podczas zabiegu, specjalne urządzenie CoaxMed za pomocą aplikatura próżniowego zasysa tkankę tłuszczową do zagłębienia aplikatora i delikatnie ją przytrzymuje pomiędzy dwoma panelami chłodzącymi. Jednocześnie czujniki wbudowane w aplikator monitorują skórę, gwarantując stały i jednakowy przebieg zabiegu.

Niska temperatura, dochodząca nawet do -7 st. C, prowadzi z kolei do apoptozy, a więc zaprogramowanej śmierci komórek tłuszczowych i ich rozpadu. Później już do akcji wkraczają wątroba i nerki, które w naturalny sposób wypłukują tłuszcz z organizmu. Taki zabieg powoduje utratę 25-45 proc. warstwy tłuszczu. Nie tracimy tłuszczu jednak od razu, pierwsze efekty pojawiają się po upływie 2-3 tygodni, natomiast pełny efekt jest widoczny dopiero po 6 tygodniach, bo tyle trwa całkowity rozpad komórek tłuszczowych.

Cena za sesję: 600 zł


Okiem eksperta:


- Problemy z miejscowym nagromadzeniem tłuszczu dotyczą dziś w zasadzie każdego. Z tego też względu w gabinetach medycyny estetycznej, co raz pojawiają się innowacyjne rozwiązania pozwalające na walkę z tkanką tłuszczową. Zabiegi modelujące mają za zadanie zmniejszenie objętości komórek tłuszczowych oraz usunięcie fałd tłuszczu bez użycia skalpela, a tym samym bez konieczności pozostawiania w szpitalu. Przed takim zabiegiem konieczna jest jednak konsultacja ze specjalistą, który wyjaśni i doradzi najlepszy w danym przypadku zabieg. Należy także pamiętać, że modelowanie sylwetki nie jest procesem odchudzania, z tego też względu najlepsze efekty usunięcia nagromadzonego tłuszczu obserwuje się u pacjentów aktywnych fizycznie i odchudzających się – tłumaczy Katarzyna Łukasik-Fąferko, lekarz Dentim Body Care w Katowicach.

Komentarze do: Najpopularniejsze zabiegi modelujące sylwetkę

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz