Szukaj

Mikrodermabrazja diamentowa

Mikrodermabrazja diamentowa jest jednym z najpopularniejszych zabiegów złuszczających stosowanych w gabinetach kosmetycznych. Zabieg wykonywany jest zarówno przez lekarzy, jak i kosmetologów. Mikrodermabrazja diamentowa nie wymaga wcześniejszego podania znieczulenia, a po jej wykonaniu od razu można powrócić do wykonywania codziennych czynności.

Mikrodermabrazja diamentowa

Mikrodermabrazja diamentowa polega na mechanicznym usunięciu warstwy rogowej naskórka poprzez ścieranie. Stopień złuszczenia kontrolowany jest dzięki regulowaniu stosowanego podciśnienia, czasu oddziaływania i wielkości ziaren używanego materiału ścierającego. Oprócz mikrodermabrazji diamentowej stosuje się mikrodermabrazję korundową oraz wodno-tlenową.

Czym jest mikrodermabrazja diamentowa

W mikrodermabrazji diamentowej efekt zależny jest przede wszystkim od rodzaju użytej głowicy. Przed wykonaniem warto porozmawiać z lekarzem lub kosmetologiem wykonującym zabieg o efektach, które chcielibyśmy osiągnąć. Dobranie odpowiedniej głowicy, a także wielkości ziaren ścierających zagwarantuje odpowiednią głębokość złuszczenia i rozległość mikrodermabrazji.

Podczas zabiegu głowica, w bezpośrednim kontakcie ze skórą, przesuwana jest w ustalonym kierunku po wybranych fragmencie skóry. Tą procedurę powtarza się do momentu otrzymania pożądanego efektu.

Częstotliwość zabiegów jest inna w zależności od problemu, którego chcemy się pozbyć. Przy leczeniu trądziku wizyty powinny odbywać się co 2-3 tygodnie, a dla otrzymania optymalnego efektu będzie potrzebnych średnio od 5 do 10 sesji. Przy mikrodermabrazji, która ma dać efekt odmładzający, zabieg odbywa się co 3-4 tygodnie i standardowo cały cykl wynosi 5 powtórzeń.

Dla kogo jest mikrodermabrazja diamentowa

Mikrodermabrazja diamentowa polecana jest osobom, które chciałyby zredukować przebarwienia, blizny, zmarszczki wokół oczu i ust oraz rozstępy. Ten rodzaj mikrodermabrazji znalazł również zastosowanie u osób mających problem z trądzikiem pospolitym, bliznami potrądzikowymi, łojotokiem czy szorstkim i zrogowaciałym naskórkiem.

Jak każdy zabieg kosmetyczny, mikrodermabrazja diamentowana może być stosowana przez osoby, u których nie pojawią się przeciwwskazania. Do najpoważniejszych przeszkód uniemożliwiających przeprowadzenie zabiegu zalicza się między innymi choroby autoimmunologiczne, czerniak, aktywne infekcje w miejscu wykonywania zabiegu i oparzenia słoneczne. Zabieg mikrodermabrazji jest również niewskazany dla kobiet w ciąży.

Wpływ mikrodermabrazji diamentowej na skórę

Mikrodermabrazja diamentowa znacznie poprawia gładkość skóry, a zaskórniki czyni niewidocznymi. Cera staje się wyraźnie bardzie promienna, zmarszczki ulegają spłyceniu, a przebarwienia mniej widoczne.

Negatywne opinie o mikrodermabrazji pojawiają się, ponieważ gdy wykonywana jest zbyt słabo, a odstępy między zabiegami są zbyt długie, to jakiekolwiek rezultaty trudno zauważyć. Dobrze wykonana mikrodermabrazja jest zbiegiem o dużej intensywności, który oddziałuje na skórę właściwą .

Pielęgnacja skóry po zabiegu mikrodermabrazji diamentowej

Do dwóch tygodniach od zabiegu należy unikać opalania miejsc, w których złuszczany był naskórek. W ciągu dwóch dni od wizyty w gabinecie wskazanie jest unikanie kąpieli w chlorowanej wodzie, która dodatkowo może podrażnić skórę.

Jeśli mikrodermabrazja miała na celu usunięcie przebarwień, to między kolejnymi sesjami warto używać preparatów redukujących przebarwienia. Kosmetyki mające właściwości wybielające powinno stosować się po 24 godzinach od zabiegu, dwa razy dziennie. Dodatkowo konieczna jest aplikacja kremów zapewniających wysoką ochronę przed promieniowaniem słonecznym (filtr SPF 50+).

Bez względu na cel mikrodermabrazji, kosmetolodzy zalecają stosowanie po zabiegu kremów z filtrem. W okresie letnim najlepszym wyborem będą kosmetyki z SPF 50+, w pozostałej części roku kremy z filtrem przeciwsłonecznym z faktorem SPF minimum 25.

Autor: Barbara Olszar

Komentarze do: Mikrodermabrazja diamentowa

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz