Szukaj

Laseroterapia bez rumieni i ranek

Podziel się
Komentarze0

Jesień to najlepsza pora na wykonanie zabiegów laserowych poprawiających urodę i przywracających skórze świeżość po długim i suchym lecie. Skóra w tym okresie nie jest narażona na ostre promienie słońca i ciepło, znika także letnia opalenizna, która przy wielu  zabiegach nie jest mile widziana.

Laseroterapia bez rumieni i ranek

Jesienią spokojnie możemy poddać się zabiegom trwałego usuwania owłosienia, zamykania naczyń, złuszczania laserowego czy likwidacji przebarwień np. na policzkach – tłumaczy Katarzyna Łukasik-Fąferko z Dentim clinic Medycyna Estetyczna w Katowicach. Hitem tej jesieni są zabiegi z wykorzystaniem lasera X-Lase, które nie powodują skutków ubocznych, w miejscu działania.

Zabieg bez podrażnień

Widoczne naczynka na policzkach i udach, nadmiar owłosienia i przebarwienia na skórze, które wymagają nakładania codziennie grubej warstwy make-up’u nie stanowią problemu dla nowoczesnych terapii laserowych. Dzięki nim w krótkim czasie jesteśmy w stanie pozbyć się często wstydliwego problemu, bez konieczności ingerencji chirurga, a co najważniejsze, bez widocznych ran w okresie terapii. Tak działa m.in. terapia laserowa X-Lase, nowość w polskich gabinetach medycyny estetycznej. Dzięki temu laserowi możliwe jest przeprowadzenie tzw. zabiegów nieablacyjnych, które nie powodują pojawiania się znamion i rumieńców. Zabiegi są także bezbolesne, jedyne co odczuwamy to ciepło i delikatne mrowienie skóry.

- Często po zabiegach laserem, zwłaszcza  wykonywanych w okolicy twarzy lub szyi, musimy zaszyć się w domu na kilka dni, aż zagoją się rany i podrażnienia. W tym przypadku tego nie mamy. Laseroterapia X-Lase to nic innego, jak leczenie skóry światłem, emitowanym przez laser. To światło pochłaniane jest przez tkanki i wytwarza w nich punktowo ciepło. A wszystko za sprawą tzw. chromoforów obecnych w skórze, które absorbują światło o specyficznych długościach fal – tłumaczy Katarzyna Łukasik-Fąferko z Dentim clinic Medycyna Estetyczna.


I dodaje: -  Najczęściej docelowymi chromoforami w skórze są: oksyhemoglobina w zmianach naczyniowych, melanina w zmianach pigmentacyjnych oraz ogólnie rzecz biorąc woda w komórkach. Kiedy światło jest absorbowane przez odpowiednią strukturę skóry, energia fotonów jest przekształcana w ciepło, co skutkuje uszkodzeniem lub martwicą odpowiednich struktur. Na przykład melanina zawarta we włosie absorbuje światło o odpowiedniej długości fali, zamienia ją w energię cieplną, wysoka temperatura uszkadza cebulkę włosa, bez której włos nie może rosnąć. W ten sposób laser działa punktowo, oszczędzają  tkanki wokół - mówi.

Pajączkom i włoskom mówimy nie!

Efekty leczenia mogą być widoczne od razu. Tak jest w przypadku zmian naczyniowych np. pajączków na nogach, rumieni na twarzy, naczyniaków płaskich, jamistych i gwiaździstych, a także teleangiektazji, czyli rozszerzonych naczynek na dekolcie, policzkach lub szyi. – Światło samo wychwytuje barwnik, czyli hemoglobinę i powoduje swego rodzaju ścięcie krwi, niszcząc jednocześnie od wewnątrz ściany naczynia krwionośnego. Wiele zmian znika już po jednym zabiegu. Rozległe zmiany naczyniowe często wymagają 2-3 wizyt – mówi Łukasik-Fąferko.


Kilka tygodni zajmie natomiast likwidacja przebarwień. Dlaczego? Żeby usunąć przebarwienie, laser najpierw musi je przyciemnić. – Przy likwidacji przebarwień naturalnym etapem przejściowym jest ściemnienie zmian melaninowych. W wyniku terapii powstaje skrzep, który - dopiero, gdy odpadnie - ukaże pod spodem piękną skórę o naturalnym, zdrowym kolorycie. Czas likwidacji zmian melaninowych to okres od kilku dni do kilku tygodni – mówi.

Nieco szybciej potrwa usuwanie owłosienia, czyli zabieg epilacji. Polega on na trwałym uszkodzeniu cebulki włosa i mieszka włosowego. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby na 6 tygodni przed zabiegiem, nie depilować włosów, a jedynie golić w sposób tradycyjny. Zabieg ten z wykorzystaniem X-Lase można przeprowadzić u osób o każdym kolorze włosów. Wyjątkiem są tylko białe włosy, nie zawierające melaniny. W zależności od miejsca, grubości owłosienia i rozległości owłosienia leczenie będzie wymagało od 6 do 8 zabiegów.****
Centrum Implantologii i Ortodoncji/Medycyna Estetyczna Dentim clinic to klinika stomatologiczna i medycyny estetycznej stworzona z myślą o wymagającym pacjencie, ceniącym sobie komfort leczenia, nowoczesną technologię i wysoką jakość. Dentim clinic jest dziś jednym z najnowocześniejszych gabinetów stomatologicznych na Południu Polski. Gabinet, jako jeden z pierwszych w Polsce wprowadził standardową komputerową diagnostykę 3D, stosuje również unikatowe w Polsce metody diagnostyki przedzabiegowej. Klinika posiada własną pracownię RTG i tomografii komputerowej oraz nowoczesną pracownię protetyczną - Momolab i centrum frezowania – Milldent. W zakresie leczenia Dentim clinic oferuje swoim pacjentom leczenie implantologiczne, ortodontyczne, stomatologię estetyczną, leczenie protetyczne, periodontologiczne. W zakresie medycyny estetycznej pacjenci w Dentim clinic mogą skorzystać z terapii antycellulitowych, rozstępów, zabiegów ujędrniania skóry, mezoterapii, Botoxu oraz zabiegów tzw. liposukcji bez skalpela z wykorzystaniem urządzenia CoaxMed.

Więcej informacji na: www.dentim.pl

Komentarze do: Laseroterapia bez rumieni i ranek

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz