Szukaj

Laser usunie niechciany tatuaż

Podziel się
Komentarze0

Sposobem na trwałe, a przy tym mało inwazyjne usunięcie niechcianego tatuażu są zabiegi z zastosowaniem najnowszych technologii laserowych. Innowacyjne urządzenia umożliwiają pozbycie się wzorów o różnych kolorach i kształtach.

Laser usunie niechciany tatuaż


Tatuaże powstają na skutek wprowadzenia pod skórę obcego barwnika o różnorodnych odcieniach. Budzące sporo kontrowersji ozdoby wciąż cieszą się dużą popularnością. Zdarza się jednak, że po pewnym czasie osoby, które zdecydowały się na tatuaż, żałują swojej decyzji. Warto bowiem pamiętać, że rysunki na ciele wraz z upływem lat zmieniają się, tak jak zmienia się nasza skóra. Nie lada problemem są również nieudane tatuaże – wykonane np. przez niedoświadczonych specjalistów. W jaki zatem sposób można pozbyć się niechcianych „dekoracji”?

Jaką metodą usuwa się tatuaż?

Najnowocześniejszym rozwiązaniem jest zastosowanie światła lasera. W porównaniu do innych metod, które polegają na wycięciu kawałka skóry lub ścieraniu kolejnych warstw naskórka, zabiegi laserowe są mało inwazyjne, a przy tym skuteczne oraz bezpieczne dla zdrowia. A co najważniejsze – nie pozostawiają długotrwałych blizn.

Procedura z użyciem lasera polega na rozerwaniu torebki kolagenowej otaczającej barwnik, który następnie dostaje się do przestrzeni międzykomórkowej i jest wydalany poprzez układ limfatyczny. Taki proces możliwy jest tylko przy zastosowaniu laserów typu Q-switch generujących niezwykle krótkie impulsy, trwające kilka nanosekund, ale o bardzo dużej mocy. Ważne bowiem, aby emitowane światło działało selektywnie i pochłaniane było tylko przez barwniki, nie powodując przy tym uszkodzeń naskórka.


Laser do zadań specjalnych

Aby zabieg był skuteczny, także w przypadku wielobarwnych ozdób, urządzenie musi emitować światło absorbujące się w barwniku o różnych kolorach. Większość laserów typu Q-switch emituje fale o dwóch długościach (absorbujących kolor czerwony i niebieski).

Innowacją jest Q-switch aleksandrytowy, który jako jedyny dodatkowo emituje światło o długości fali 755 nm, działające na kolor zielony. Pozwala to na większą efektywność zabiegu, a tym samym zmniejszenie liczby powtórzeń niezbędnych do uzyskania pełnych rezultatów.

Na czym polega zabieg?

Laserowe usuwania tatuaży nie wymaga znieczulenia. W zależności od wielkości rysunku może trwać od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Skuteczność metody oraz liczba zabiegów uzależniona jest od rozmiaru tatuażu, ilości i głębokości barwnika w skórze. Światło lasera pochłaniane jest przez wierzchnie warstwy pigmentu, dlatego cały proces powtarzany jest do momentu usunięcia wszystkich warstw. Zazwyczaj wyraźne efekty widoczne są już po pierwszej sesji.

Dla uzyskania pełnych efektów zaleca się kilkukrotne powtórzenie zabiegu. Mała inwazyjność metody sprawia, że jest ona w pełni bezpieczna. Warto jednak pamiętać, że usunięcie tatuażu to złożona procedura, która powinna być przeprowadzona przez doświadczonego specjalistę z użyciem najlepszych urządzeń. Adresy gabinetów oferujących zabieg można znaleźć na stronie: www.shar-pol.pl

****
Konsultacja specjalistyczna: Urszula Sztwiertnia z firmy SHAR-POL specjalizującej się w technikach laserowych z zakresu medycyny estetycznej.

Komentarze do: Laser usunie niechciany tatuaż

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz