Szukaj

Jak wybrać właściwy krem do twarzy?

Podziel się
Komentarze0

Dobór właściwego kremu wcale nie jest taką łatwą sprawą. Często panie kupują kremy, które kompletnie nie odpowiadają rodzajowi ich cery. Żeby uniknąć kłopotów z uczuleniem lub przesuszeniem cery postanowiliśmy odpowiedzieć na podstawowe pytania dotyczące kremów. W ten sposób dobierzecie preparat idealny dla waszej skóry.

Jak wybrać właściwy krem do twarzy?


Kiedy zacząć używać kremu do twarzy?

Już w wieku 15- 16 lat warto zaopatrzyć swoją kosmetyczkę o krem przeznaczony dla nastoletniej cery. Oczywiście wraz z wiekiem, a także zmianami które pojawiają się na naszej cerze powinniśmy zmieniać rodzaj kremu.

Jak często należy zmieniać krem?

Najlepiej co 4-6 tygodni. Po takim okresie cera jest już przyzwyczajona do produktu, a on sam nie jest wstanie zapewnić jej dodatkowego odżywienia. Oczywiście po pewnym czasie możemy wrócić do kremu z którego byłyśmy zadowolone. Ważne, żeby krem co pewien czas został zmieniony.

Czy kremy ze składnikami naturalnymi są najbezpieczniejsze?


Niestety składniki naturalne mogą czasami uczulać, zwłaszcza osoby borykające się z alergią.

Czy należy używać kremu na dzień i na noc?

Tak, gdyż krem na noc powinien mieć lekką konsystencję tak by dobrze utrzymywał się na nim makijaż. Poza tym krem na dzień powinien zawierać filtr UV i składniki chroniące przed szkodliwym działaniem zanieczyszczeń powietrza. Krem na noc powinien odżywiać skórę, dobrze nałożyć grubszą warstwę kremu ponieważ podczas snu nasza cera szybciej się regeneruje.

Jakie kremy wybierać dla cery suchej?

Przede wszystkim muszą to być kremy o silnym działaniu nawilżającym stosowane na dzień, natomiast na noc najlepiej nakładać odżywcze, tłuste kremy.

Czy kremy tłuste potęgują powstawanie trądziku?

Tak ale tylko pod warunkiem, że masz problemy z cerą trądzikową, tłustą. Ten rodzaj kremu zatyka pory więc przy problemach z skórą łojotokową jeszcze bardziej zaognia rozwój wyprysków. W przypadku innych rodzai skóry działa on jak bariera ochronna.

Kiedy zacząć stosować kremy przeciwzmarszczkowe?


Tak naprawdę nie ma jednej konkretnej granicy wieku, kiedy powinnyśmy zacząć stosować krem przeciwzmarszczkowy. Najlepiej by stosowanie kremu rozpocząć w momencie, kiedy na cerze pojawią się pierwsze kurze łapki.

Komentarze do: Jak wybrać właściwy krem do twarzy?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz