Szukaj

Jak skutecznie pozbyć się zmarszczek?

Podziel się
Komentarze0

Starzenie jest nieuniknione, ale nic tak nie niepokoi jak pierwsze pojawiające się na twarzy zmarszczki. I choć ich powstania, podobnie jak upływającego czasu, nie sposób zatrzymać, to dziś dzięki innowacyjnym metodom z zakresu medycyny estetycznej możemy zminimalizować efekty starzenia się skóry. Przedstawiamy najpopularniejsze zabiegi likwidujące zmarszczki oferowane w polskich gabinetach medycyny estetycznej.

Jak skutecznie pozbyć się zmarszczek?
Botoks

Zabieg z użyciem toksyny hialuronowej jest bez wątpienia najpopularniejszą metodą walki z upływającym czasem i zmarszczkami mimicznymi (powstającymi na skutek skurczu mięśni mimicznych) w rękach lekarzy medycyny estetycznej, ale czy najlepszą? Niewątpliwym atutem botoksu jest z pewnością fakt, że na zabieg można wyskoczyć nawet w przerwie na lunch. W zaledwie 15 minut specjalista dobierze i wstrzyknie nam odpowiednią dawkę botoksu (zależną od głębokości i ilości zmarszczek oraz kondycji skóry). Wstrzyknięcie preparatu minimalizuje przewodnictwo nerwowe pomiędzy nerwami i mięśniami, na skutek czego następuje spłycenie lub wygładzenie zmarszczek.

Efekt utrzymuje się od 3 do 6 miesięcy, jednak po kolejnych kuracjach, rezultaty mogą się utrzymywać znacznie dłużej.

Cena: około 550 zł (ceny zabiegów uzależnione są od ilości użytego preparatu)

Kwas hialuronowy

Walka ze zmarszczkami jest również możliwa za pomocą nowoczesnych wypełniaczy. Jednym z nich jest kwas hialuronowy, nie bez powodu nazywany fontanną młodości.  Jest on naturalnym składnikiem występującym w tkankach organizmu, odpowiadającym za nawilżenie skóry. Niestety wraz z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w organizmie drastycznie maleje, a skóra traci sprężystości i wiotczeje. Wstrzyknięcie do naszego organizmu wypełniacza, którego cząsteczka jest w 99 proc. identyczna z naturalnym kwasem hialuronowym koryguje zmarszczki (m.in. fałdy i bruzdy nosowo-wargowe, zmarszczki okolicy oka, szyi i poziome czoła) i rewitalizuje skóry. Zabieg wstrzyknięcia wypełniacza jest nieinwazyjny i pozwala na natychmiastowy powrót do codziennych obowiązków.

Niestety efekt nie jest trwały, ponieważ po pewnym czasie substancja ulega biodegradacji. Zabieg po ok. 6-8 miesiącach trzeba, więc powtórzyć.

Cena: około 1000 zł (cena uzależniona jest od ilości użytych ampułek kwasu)


Radiesse

Wśród wypełniaczy kwas hialuronowy ma jednak poważnego konkurenta.  Jest nim preparat Radiesse, którego głównym składnikiem jest hydroksyapatyt wapnia o unikalnym składzie, identycznym z tym, jaki występuje w ludzkich kościach i zębach. Radiesse w porównaniu z kwasem hialuronowym jest trwalszy (efekt od 1 do 1,5 roku) i nieco bardziej plastyczny. Nie można jednak wstrzyknąć go zbyt płytko, bo ma biały kolor i byłby widoczny pod cienką warstwą skóry. Z tego względu Radiesse najczęściej stosowany jest do wypełnienia umiarkowanych i głębokich bruzd nosowo-wargowych, bródkowo-wargowych, obszarów jarzmowych oraz poprawy kształtu i konturu twarzy, w tym także nosa. Preparat może być również stosowany do odmładzania grzbietowej powierzchni dłoni.

Zabieg Radiesse trwa około 30 minut, a dzięki specjalnemu nośnikowi żelowemu możliwy jest natychmiastowy efekt wypełnienia, widoczny tuż po zabiegu.

Cena: od 1000 zł

Fotoodmładzanie


Czym byłaby nowoczesna medycyna estetyczna bez zabiegów laserowych? Z tego powodu w zestawieniu nie mogło zabraknąć zabiegu laserem X-Lase, będącego prawdziwym specjalistą w walce ze zmarszczkami. W czasie zabiegu fotoodmładzania X-Lase emituje wiązki promieniowania laserowego, które przenika przez wierzchnią warstwę skóry bez jej uszkodzenia i działa w jej głębszych rejonach, pobudzający tym samym fibroblasty do syntezy nowych włókien kolagenowych, których starzejąca się skóra najbardziej potrzebuje. Zabieg trwa około 20 min., jest bezbolesny i nieinwazyjny, dzięki czemu już następnego dnia po zabiegu możemy powrócić do normalnej aktywności fizycznej.


Dla osiągnięcia spektakularnego efektu zaleca się serię 4-6 zabiegów, co 2-3 tygodnie. Z laserowego odmładzania nie powinny jednak korzystać osoby ze świeżą opalenizną, a także chorujący na cukrzycę i nadciśnienie.

Cena: 600 zł

Fala radiowa RF


Ostatnią z popularnych metod w walce ze zmarszczkami jest diatermia, a więc zabieg polegający na miejscowym podgrzaniu tkanek za pomocą silnego pola elektrycznego lub magnetycznego. Podgrzanie skóry i pobudzenie włókien kolagenowych powoduje ich skurczenie i napinanie, a tym samym regenerację kolagenu odpowiadającego za elastyczność skóry. Skutkuje to niemal natychmiastowym wypłyceniem zmarszczek. Ponadto fale radiowe ujędrniają, poszerzają i udrożniają tkanki, przywracając tym samym optymalny metabolizm komórkowy dając efekt rozświetlenia i odświeżenia skóry. Co ważne – urządzenie MesoTherm, którym wykonuje się zabieg posiada skuteczny system chłodzenia, dzięki czemu zabieg jest komfortowy i nie ma ryzyka poparzenia skóry.

Zabieg można także poszerzyć o mezoterapię mikroigłową, czyli połączenie fali radiowej, mikronakłuwania specjalną głowicą oraz masażu próżniowego, dzięki czemu skóra uzyskuje jeszcze młodszy wygląd.

Cena:  400 zł

Okiem eksperta

Starzenie się skóry to poważny problem dla wielu kobiet. Pierwsze zmarszczki pojawiają się już w okolicy dwudziestego piątego roku życia. „Atakują” okolicę oka, czoło oraz szyję. Większość, bo aż 80 proc. winy za ten stan ponoszą czynniki zewnętrzne. Największym zagrożeniem dla cery jest szkodliwe działanie promieni ultrafioletowych. Innymi przyczynami zbyt szybkiego pojawiania się zmarszczek mogą być m.in.: niewłaściwe odżywianie, niehigieniczny tryb życia, nadmierna i niekontrolowana mimika, a nawet nieodpowiednie ułożenie głowy podczas snu. Na szczęście nowoczesna medycyna estetyczna oferuje nam szereg zabiegów likwidujących zmarszczki, dostosowanych do indywidualnych potrzeb pacjenta. Ważne jednak, aby przed każdym zabiegiem skonsultować się ze specjalistą, który rozpozna i oceni stan skóry, a następnie pomoże w wybraniu najlepszej dla nas metody – tłumaczy Anna Machnik, kosmetolog Dentim Body Care w Katowicach.

Komentarze do: Jak skutecznie pozbyć się zmarszczek?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz