Szukaj

Jak regulować brwi?

Podziel się
Komentarze0

Brwi są dużym atutem kobiet, ponieważ dopełniają piękno oczu, wzmacniają rysy twarzy, mogą także sprawić, że twarz wygląda młodziej. Oczywiście, można skorzystać z usług kosmetyczki, jednak wiele osób preferuje samodzielną regulację brwi w domu.

Jak regulować brwi?

Przygotowanie skóry

Regulacja brwi może wiązać się z podrażnieniami, dlatego też ważne jest, aby odpowiednio przygotować wcześniej skórę. W celu jej zmiękczenia, dokładnie zwilżamy okolice brwi tonikiem lub płynem micelarnym. Zaleca się także usuwanie włosków tuż po kąpieli lub prysznicu, kiedy pory są odpowiednio rozszerzone i łatwiej jest pozbyć się zbędnych włosków. Warto pod ręką mieć także coś zimnego (np. kostkę lodu), czym - w razie potrzeby -  złagodzimy ból.

Odpowiednie oświetlenie

Wybieramy miejsce, które będzie odpowiednio oświetlone, dzięki czemu zobaczymy najjaśniejsze i najmniejsze włoski. Przygotowujemy także lusterko. Może być powiększające, ponieważ dodatkowo ułatwi nam to wychwycenie niepożądanych włosków.

Wyznaczanie konturów

Aby brwi były równo wyregulowane, musimy wyznaczyć miejsce, w którym powinny się one zaczynać i kończyć. W tym celu przydatny będzie np. ołówek, który przykładamy do skrzydełka nosa, poprzez wewnętrzny kącik oka, aż do miejsca, gdzie ołówek styka się z brwiami – wyznaczy to jej wewnętrzny kontur. Następnie przesuwamy ołówek na zewnętrzną krawędź tęczówki (patrząc na wprost) – w tym miejscu powinien znajdować się łuk brwi.

Ostatnim krokiem jest wyznaczenie końcowej krawędzi brwi. W tym celu nadal trzymamy ołówek przy krawędzi skrzydełka nosa i przenosimy go do zewnętrznego kącika oka. W miejscy zetknięcia się ołówka z brwią znajduje się jej koniec. Tym sposobem wyznaczymy zarys brwi.

Regulacja brwi

Włoski wyrywamy pęsetą w kierunku ich wzrostu, ponieważ będą później odrastały w tę samą stronę. Jeśli chcemy za każdym razem osiągnąć taki sam kształt brwi, można wyrywać włoski w dół. Musimy się wtedy liczyć z tym, że odrastając, będą się kierowały ku dołowi. Aby łatwiej było wyregulować brwi, w trakcie wyrywania włosków, lekko naciągamy skórę wokół nich. Jeśli nie jesteśmy pewne, czy uda nam się osiągnąć wymarzony kształt brwi, bądź boimy się, że zrobią się one zbyt wąskie, możemy narysować ich kontury ostrą kredką.

Redukowanie podrażnień

Po zakończeniu wyrywania włosków, okolice brwi smarujemy dokładnie kremem. Dzięki temu zminimalizujemy podrażnienia wywołane zabiegiem.

Wypełnianie przerzedzonych brwi

Tuż po regulacji brwi może się okazać, że nie są one odpowiednio gęste i nie wyglądają korzystnie. Nie należy się jednak zrażać, gdyż wystarczy użyć odpowiedniej kredki do brwi lub cienia w zbliżonym odcieniu (ewentualnie ciemniejszym, jeśli brwi są zbyt jasne) i uzupełnić przerzedzone miejsca na brwiach.

Katarzyna Łukawska

Komentarze do: Jak regulować brwi?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz