Szukaj

Jak przejść przez lato suchą stopą – problem potliwości stóp

Podziel się
Komentarze0

Problem potliwości stóp to dolegliwość, którą ze zdwojoną siłą odczuwamy niemal wszyscy latem, kiedy termometr wskazuje coraz wyższe wyniki. Uczucie wilgotności w butach, a także nieprzyjemny zapach – to letni problem wielu z nas. Nadmiernej potliwości stóp nie należy jednak lekceważyć: nie tylko może powodować dyskomfort psychiczny, ale często jest oznaką poważniejszych chorób.

Jak przejść przez lato suchą stopą – problem potliwości stóp

Nadmierna potliwość stóp może być spowodowana przez wiele czynników. Predyspozycje genetyczne, stres, pobudliwa natura, noszenie nieprzewiewnego obuwia czy skarpet ze sztucznych materiałów mogą wpływać na zbyt intensywną pracę gruczołów potowych. Jednak, aby przez lato przejść suchą stopą, można stosować odpowiednie preparaty, spray’e i kremy, które normalizują wydzielanie potu.

- Należy pamiętać, że nadmierna potliwość stóp może być spowodowana wewnętrznymi zaburzeniami organizmu czy chorobami metabolicznymi np. cukrzycą, otyłością, nadczynnością tarczycy. Dlatego nie powinniśmy tej dolegliwości lekceważyć. Pierwszym etapem walki z chorobą jest konsultacja z lekarzem, później możemy razem z podologiem lub kosmetologiem opracować stosowną terapię. Istnieje wiele zabiegów oraz preparatów pielęgnacyjnych, które znacząco ograniczają potliwość stóp – mówi dr Mirosława Gałęcka, ekspert marki Gehwol.


Marka Gehwol – ekspert pielęgnacji stóp – proponuje wiele preparatów, które polecane są przy problemie nadmiernej potliwości. Lotion antyperspiracyjny do stóp, który normalizuje wydzielanie potu, przy codziennym stosowaniu zapobiega również powstawaniu nieprzyjemnego zapachu. W ofercie marki dostępne są także dezodoranty do stóp i butów, idealne dla osób aktywnych fizycznie. Dodatkowo preparaty chronią przed grzybicą podczas podróży, na basenach czy w saunach. Z kolei Pielęgnacyjny spray do stóp zawiera olejki lawendowe i rozmarynowe, które zapewniają odświeżenie i przyjemny zapach.

Kolejnym ze sposobów walki z nadmierną potliwością stóp są odświeżające kąpiele, najlepiej z dodatkiem specjalnej soli czy koncentratu. Gehwol proponuje kosmetyki z lawendą oraz rozmarynem, które nie tylko regulują pracę gruczołów, ale też uspokajają i odprężają. Właściwa higiena, czyli codzienne mycie stóp, również wpływa na ograniczenie potliwości. Te proste zabiegi oraz regularne stosowanie preparatów pozwoli nam uwolnić się od problemu nieustannie spoconych stóp, ale też poprawi nasz komfort i samopoczucie.

Komentarze do: Jak przejść przez lato suchą stopą – problem potliwości stóp

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz