Szukaj

Jak pozbyć się wąsika?

Podziel się
Komentarze0

Zapewne nie jedna z nas doświadcza problemów związanych z owłosieniem tuż nad linią ust. Istnieje wiele sposobów walki z tą nieprzyjemną przypadłością. Jak się okazuje owłosienie można  usunąć samodzielnie w warunkach domowych bez pomocy specjalisty. Domowe sposoby na wąsik pozwalają nam w prosty i skuteczny sposób pozbyć się uciążliwego problemu.

Jak pozbyć się wąsika?

Dlaczego tworzą się wąsiki?


Praktycznie każda kobieta posiada wąsik pomiędzy nosem a wargami, jednak u różnych pań wygląda on inaczej. Czasami są to jasne i cieniutkie włoski, niemalże niewidoczne, a innym razem grube i ciemnie, niczym męski zarost. Przyczyny damskiego wąsika są uwarunkowane genetycznie. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że jeśli w rodzinie mama czy babcia miały wąsik, ty również będziesz go miała. Poza tym czasami wina tkwi w zaburzeniach hormonalnych. Jeżeli wąsik pojawi się nagle, najlepiej udać się z problemem do lekarza, a wąsik samodzielnie usunąć.

Woskowanie
  • Etap pierwszy – przygotowanie skóry
Istotną sprawą jest dokładne oczyszczenie cery przed woskowaniem. Należy usunąć cały makijaż, w taki sposób, by zmyć z powierzchni twarzy brud i nadmiar sebum. Następnie osuszamy skórę. Nie należy nakładać na umytą skórę żadnych preparatów nawilżających. Poza tym niewskazana jest depilacja tuż po kąpieli ze względu na zmiękczony naskórek. Woskowanie w takim momencie może doprowadzić do oderwania się głębszych warstw naskórka, co spowodowałoby podrażnienie skóry.
  • Etap drugi – woskowanie
Przy woskowaniu twarzy należy zwrócić uwagę na pewne czynności. W pierwszej kolejności niewielką ilość ciepłego wosku nakładamy na część wąsika. Należy robić to w kierunku wzrostu włosów. Następnie na to miejsce nakładamy specjalny plaster do depilacji. Sprawdzamy, by dokładnie się przykleił do powierzchni skóry. Po kilku minutach zrywamy plaster. Warto tutaj zaznaczyć, ze technika nie jest bez znaczenia. Należy zrywać plaster w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów. Choć zabieg z początku wydaje się być skomplikowany, to jednak praktyka czyni mistrza. Co więcej woskowanie nie wymaga ponoszenia dużych kosztów finansowych. Potrzebujemy jedynie wosku, specjalnych plastrów oraz oliwki.

  • Etap trzeci – pielęgnacja po woskowaniu
W pierwszej kolejności usuwamy wszelkie pozostałości po wosku. W tym celu najlepiej skorzystać z oliwki dziecięcej. Oliwka nie tylko pozwala oczyścić skórę po depilacji, ale również łagodzi podrażnienia. Po kilku minutach wycieramy nadmiar oliwki i stosujemy zwykły krem nawilżający. Warto zaznaczyć, że niewskazane jest korzystanie z preparatów, które w swoim składzie wymieniają retinol i kwasy owocowe, gdyż takie składniki mogą przyczynić się do podrażnienia skóry. Przy pierwszej depilacji woskiem może dojść do wystąpienia zaczerwienia skóry. Należy wtedy zastosować zimny kompres i balsam zawierający pantenol i alantoinę. Częstym problemem przy depilacji tych obszarów skóry, są pojawiające się w tym miejscu wypryski. Faktycznie może to mieć miejsce na początku, dlatego nie należy dotykać twarzy tuż po depilacji, gdyż ręce łatwo przenoszą wszelkie zanieczyszczenia.


Inne domowe sposoby usuwania wąsika
  • pęseta – pozwala pozbyć się pojedynczych, ciemnych włosków. Usuwanie całego owłosienia znad wargi pęsetą może okazać się naprawdę uciążliwe. Jednak, co należy zaznaczyć, taki sposób depilacji powoduje najmniejsze podrażnienia skóry.
  • krem do depilacji – pozwala rozpuścić kreatynę włosa, nie naruszając przy tym cebulek. Warto zaznaczyć, że taka depilacja jest stosunkowo krótkotrwała, a przy tym może wywołać podrażnienia i uczulenie skóry.
Laserowe usuwanie wąsika

Usuwanie wąsika laserem jest jedną z co raz częstszych metod depilacji. Taka metoda bez wątpienia daje najtrwalsze rezultaty. Zabieg możemy wykonać w gabinecie kosmetycznym przy użyciu intensywnego światła, które powoduje niszczenie cebulek włosków. W przypadku takiej depilacji konieczne jest kilkakrotne powtórzenie zabiegu. Warto przypomnieć, że ta metoda depilacji daje najbardziej owocne rezultaty u osób posiadających jasną skórę i ciemne włosy. Metoda laserowa może być bolesna, jednak pomocne w uśmierzeniu bólu są okłady i żele chłodzące. Zabieg trwa przez około 15 minut. Laserowego usuwania wąsika nie należy planować w sezonie letnim, gdyż skóra po zabiegu nie powinna być wystawiana na działanie promieni słonecznych.

Komentarze do: Jak pozbyć się wąsika?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz