Szukaj

Jak pielęgnować paznokcie i skórki?

Podziel się
Komentarze0
5/5
Jak radzić sobie z zadziorami? Następny

Jak radzić sobie z zadziorami?

Nie wolno ogryzać i żuć skórek, znajdujących się w okolicy nasady paznokcia. Sprzyja to rozwojowi choroby wałów paznockiowych, czyli tzw. zanokcicy. Może pojawić się bolesność w okolicach paznokcia. Czasami powstaje opuchlizna, której może towarzyszć ropa. Nie należy również ciągnąć i obrywać skórek. Osoby, które mają tendencje do zarastania paznokcia, powinny delikatnie obcinać nadmiar skórek specjalnymi nożyczkami, starając się przy tym jak najmniej je uszkodzić. Warto wysterylizować nożyczki przed zabiegiem, co pozwala zmnieszyć ryzyko infekcji.

W przypadku, gdy skórki są twarde, wysuszone i odstające, należy je delikatnie przyciąć. Gdy rosną zbyt mocno, dobrym rozwiązaniem jest stosowanie preparatów zmiękczających. Chcąc, by ich działanie było możliwe jak najbardziej skuteczne, należy nałożyć preparat starannie na wszystkie skórki i wmasować delikatnie w podstawę paznokcia. Później odczekujemy określony na opakowaniu preaparatu czas i odsuwamy delikatnie skórki patyczkiem z drzewa pomarańczowego zakończonym kopytkiem lub przyrządem z gumową końcówką. Po usunięciu skórek należy zetrzeć nadmiar preparatu i umyć ręce ciepłą wodą.

Skórki stanowią bardzo delikatny element naszych dłoni, ale nie zawsze są w odpowiedni sposób traktowane. Chcąc uniknąć bolesnych zadziorków i nieładnie odsytających skórek, wystarczy poświęcić im kilka minut raz na jakiś czas.

Komentarze do: Jak pielęgnować paznokcie i skórki?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz