Szukaj

Jak golić miejsca intymne

Depilacja miejsc intymnych jest bardzo ważna, zwłaszcza dla kobiet, ale mężczyźni ostatnio coraz częściej przekonują się do tego typu zabiegów. Jak zatem golić miejsca intymne, aby nie doszło do ich podrażnienia? Wybór zarówno metody depilacji, jak i odpowiednich kosmetyków do  golenia miejsc intymnych ma duże znaczenie - powinien być uzależniony przede wszystkim do stopnia wrażliwości skóry.

Jak golić miejsca intymne

Miejsca intymne są bardzo wrażliwe, dlatego podczas ich depilacji należy zachować szczególną ostrożność, aby ich nie podrażnić i nie dopuścić do pojawienia się groźnych infekcji. Golenie miejsc intymnych może przysporzyć wielu problemów. Sporo osób z obawy choćby przed wystąpieniem zaczerwienień rezygnuje z depilacji miejsc intymnych. Podpowiadamy, jak golić miejsc intymne i jednocześnie uniknąć niepożądanych skutków ubocznych.

Golenie miejsc intymnych bez podrażnień

Podrażnienia często towarzyszą depilacji miejsc intymnych. Aby uniknąć zaczerwienień i pieczenia po wykonanym zabiegu, najpierw należy dokładnie zwilżyć skórę w miejscu, które chcemy wydepilować. Najlepiej jest golić się zaraz po kąpieli, ponieważ włoski na skórze stają się wtedy cieńsze i łatwiej jest się ich pozbyć. Następnie dobrze jest użyć odpowiedniego kremu lub żelu przeznaczonego do depilacji miejsc intymnych.

Golenie miejsc intymnych wymaga szczególnej ostrożności - skóra w tym miejscu bardzo łatwo ulega podrażnieniom, dlatego maszynkę najlepiej jest prowadzić zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Można w ten sposób uniknąć pojawienia się zaczerwienienia skóry. Po goleniu warto użyć specjalnego żelu łagodzącego podrażnienia, który schłodzi miejsce intymne i nie doprowadzi do pojawienia się krostek na skórze.

Sposoby depilacji miejsc intymnych

Depilacja miejsc intymnych maszynką do golenia

Golenie przy pomocy maszynki jest najpopularniejszym sposobem usuwania niechcianego owłosienia z całego ciała, w tym również z miejsc intymnych. Przy tego rodzaju depilacji należy również użyć kremu, pianki lub żelu do golenia, aby zmiękczyć włoski - wtedy golenie przebiegnie szybko i bezboleśnie. Jeżeli miejsca intymne są bardzo delikatne i podatne na zaczerwienienia, to warto do ich depilacji używać specjalnych kosmetyków dla skóry wrażliwej. Można w ten sposób uniknąć podrażnień i przykrych dolegliwości z tym związanych.

Golenie miejsc intymnych za pomocą elektrycznego depilatora

Kolejnym sposobem depilacji miejsc intymnych jest użycie elektrycznego depilatora. Niewątpliwą zaletą tej metody  golenia jest to, że włoski odrastają wolniej, ponieważ wyrywane są wraz z cebulkami, przez co stają się cieńsze. Jednak bardzo łatwo można w ten sposób podrażnić skórę. Zaczerwienienie miejsc intymnych goi się stosunkowo długo, gdyż skóra jest w tych okolicach bardzo delikatna.

Usuwanie włosków z miejsc intymnych woskiem

Depilacja miejsc intymnych woskiem jest podobna do tej, w której używamy depilatora elektrycznego. Włoski usuwane są poprzez ich wyrywanie wraz z cebulkami, dlatego często po takim zabiegu występuje zaczerwienienie skóry niekiedy mogą pojawić się też krostki. Depilację woskiem można wykonać zarówno w domu, jak i w gabinecie kosmetycznym, jednak w przypadku profesjonalnego salonu urody mamy większą pewność, że depilacja będzie dokładniejsza i mniej bolesna.

Depilacja za pomocą lasera

Laser staje się coraz bardziej popularną metodą usuwania owłosienia z miejsc intymnych. Największą zaletą depilacji laserowej są długotrwałe efekty. W czasie zabiegu cebulki włosów zostają zniszczone, należy jednak trafić w odpowiednią fazę wzrostu włosów, które nigdy nie rosną w takim samym tempie. Dlatego też konieczne jest powtarzanie zabiegów w regularnych ostępach czasu. Po depilacji laserowej po pewnym czasie włoski mogą zacząć odrastać. Jednak są one wtedy zazwyczaj dużo cieńsze i delikatniejsze, ponieważ większość cebulek zostaje trwale zniszczona. Depilacja laserowa wykonywana na dobrym sprzęcie jest najczęściej dość droga, dlatego na regularne zabiegi decyduje się mała grupa osób.

Sposoby na podrażnienia po depilacji miejsc intymnych

Dbanie o odpowiednią pielęgnację depilowanych miejsc intymnych jest bardzo ważne. Czasami jednak trudno zapobiec pojawieniu się podrażnień. Jak sobie z nimi wtedy radzić? Jest kilka sprawdzonych sposobów, które pomogą złagodzić zaczerwienienia i uczucie pieczenia.

Bardzo popularną metodą jest nałożenie olejku jojoba, który nawilży skórę i sprawi, że szybciej zacznie się ona regenerować. Można stosować także ocet jabłkowy, który ma właściwości antyseptyczne i pomaga w likwidacji podrażnień w okolicach bikini. Lepiej jest zapobiegać powstawaniu zaczerwienień, niż później starać się je zlikwidować, jednak czasami nie jesteśmy w stanie ich uniknąć. Dlatego warto znać kilka sposobów na to, jak radzić sobie z podrażnieniami po depilacji miejsc intymnych.

Autor: Justyna Lipka

Komentarze do: Jak golić miejsca intymne

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz