Szukaj

Innowacyjna mieszanka zamierza namieszać

Podziel się
Komentarze0

Szybciej i skuteczniej – już niebawem kuracja anti-aging z użyciem kosmetyków będzie jeszcze bardziej efektywna. Wszystko dzięki nowemu składnikowi NHAC Biocervin MIC-1, który powstał na bazie naukowego odkrycia  biotechnologicznych laboratoriów firmy Stem Cells Spin S.A.


Laboratoria na całym świecie poszukują skutecznych rozwiązań w walce z procesami starzenia. Naukowcy z Wrocławia już je znaleźli i opatentowali, a następnie opracowali innowacyjny składnik, który jako kluczowy element produktów dermokosmetycznych gwarantuje niespotykane dotąd możliwości.

Moc tajemniczego składnika

NHAC Biocervin MIC-1 - to pod tą tajemniczą nazwą kryje się moc produktów, które wkrótce będą dostępne na rynku. Ten specjalny kompleks powstał na bazie komórek macierzystych MIC-1, odkrytych przez polskich naukowców. Okazało się, że poroże jelenia szlachetnego kryje w sobie komórki o niebywałym potencjale regeneracyjnym, nieporównywalnie większym od obecnie stosowanych w kosmetologii rozwiązań. Stem Cells Spin S.A., jako właściciel patentów, jest jedynym laboratorium na świecie posiadającym dostęp do stabilnej hodowli tych unikatowych komórek macierzystych. 


– Ich moc została naukowo potwierdzona, a możliwości zastosowania są bardzo szerokie. Dzięki opracowaniu unikatowego składnika wykorzystamy niezwykłe właściwości komórek macierzystych MIC-1 m.in. w kuracji anti-aging - mówi dr hab. Marek Cegielski, wiceprezes zarządu, dyrektor ds. badań i rozwoju w Stem Cells Spin S.A.


Jak to działa?

Zastosowanie specjalnego składnika w produktach pozwala ograniczyć procesy starzenia skóry związane z wiekiem i wpływem środowiska zewnętrznego oraz dodatkowo przywraca skórze równowagę metaboliczną. – W praktyce wygląda to tak, że komórki naszej skóry zostają pobudzone do produkcji różnych strukturalnych białek. W ten sposób skóra zaczyna się regenerować, dochodzi do syntezy nowego kolagenu, kwasu hialuronowego i elastyny oraz biopolimerów odpowiedzialnych za utrzymanie struktury skóry – wyjaśnia dr Marek Cegielski. Efektem działania jest zregenerowana, jędrna i zdrowa skóra. – Potwierdziły to badania in vitro na komórkach skóry. Keratynocyty (komórki naskórka) i fibroblasty (komórki skóry właściwej) zostają pobudzone do odnowy, co przekłada się na wyraźną poprawę kondycji skóry – dodaje.

Wyczekiwany debiut

Przełomowy składnik NHAC Biocervin MIC-1 stanowi podstawę serii produktów opracowywanych przez naukowców ze Stem Cells Spin S.A. Te, które pojawią się w sprzedaży jeszcze w pierwszej połowie roku będą przeznaczone do pielęgnacji skóry twarzy, a także włosów, rzęs oraz brwi. - Tych produktów nie da się porównać z żadnymi innymi. Ich działanie jest tak niezwykle skuteczne, bo komórki macierzyste MIC-1 pobudzają ludzkie tkanki do autoregeneracji w naturalny sposób, a do tego w niezwykle szybkim tempie -  podkreśla dr Marek Cegielski.

Komentarze do: Innowacyjna mieszanka zamierza namieszać

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz