Szukaj

First Lift – rewitalizacja za pomocą nici!

Podziel się
Komentarze1

Zabieg First Lift to absolutna nowość na polskim rynku medycyny estetycznej. Stosowane podczas zabiegu nici świetnie wpływają na kondycją, wygląd i napięcie skóry twarzy. Jest to zabieg, który doskonale łączy rewitalizację skóry na poziomie komórkowym z niwelowaniem zmarszczek i delikatnym liftingiem.

First Lift – rewitalizacja za pomocą nici!

Te elementy korzystnie wpływają na widoczne i długotrwałe odmłodzenie skóry – mówi Anna Pospieszałowska, lekarz medycyny estetycznej Scanmed Multimedis. 

Dzięki takiemu mechanizmowi działania skóra, w którą wprowadzimy nici PDO staje się jędrniejsza, elastyczna i lepiej nawilżona. Technika wprowadzania nici PDO opiera się na wykorzystaniu naturalnych linii napięcia skóry, co dodatkowo powoduje efekt zbliżony do liftingu chirurgicznego. Dzięki niciom PDO możemy również ograniczyć siłę mięśni mimicznych twarzy i uzyskać efekty estetyczne zbliżone do podania toksyny botulinowej – relaksacja mięśni i wygładzenie rysów twarzy. Efekt estetyczny jest bardziej naturalny, niż po podaniu toksyny botulinowej, ponieważ nie unieruchamiamy mięśni mimicznych, a wpływamy jedynie na osłabienie ich działania.

Nić, stosowana podczas zabiegu First Lift zbudowana jest polimeru stosowanego w medycynie od wielu lat. Obserwacje kliniczne pozwoliły stwierdzić, że nici pobudzają w tkankach proces produkcję nowego kolagenu – białka odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry. Ponadto stymulacja fibroblastów powoduje pobudzenie syntezy elastyny – białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry. W badaniach in vivo stwierdzono również, że działanie nici powoduje syntezę naturalnego kwasu hialuronowego.


Nowe spojrzenie na procesy zachodzące w skórze


- Tak to prawda, że wnikliwe obserwacje i badania pozwoliły wyodrębnić zabieg medycyny estetycznej. Jest to jednak zabieg, który trudno porównać z innymi, gdyż jako jeden z nielicznych pozwala na wzbudzenie całkowicie naturalnych procesów zachodzących w głębi naszej skóry! – tłumaczy dr Pospieszałowska i dodaje: - Godne podkreślenia jest także i to, że wprowadzanie nici pod skórę jest zabiegiem ambulatoryjnym. Aplikacja odbywa się poprzez bardzo ostro zakończoną kaniulę, która pozwala na przeprowadzenie zabiegu w krótkim czasie i praktycznie bezboleśnie. Ponadto Pacjent jest znieczulony specjalnym kremem. Nici mogą być aplikowane w tkankę podskórną oraz tkankę mięśniową – w zależności od obszaru zabiegu. Przy pomocy nici można „skrócić mięsień” – czego efektem jest lifting, lub go rozluźnić – następuje eliminacja zmarszczek mimicznych.

- Efekt po zabiegu jest niemal natychmiastowy. Pacjent widzi lifting, uniesienie np. brwi, czy poprawę owalu twarzy. W przypadku korekty podbródków zabieg przynosi fenomenalny efekt! W kwestii długofalowych efektów można śmiało mówić o około 2 latach, podczas których skóra będzie jędrna, pozbawiona widocznych zmarszczek i podniesiona – mówi specjalista Scanmed Multimedis. 

- Zabieg First Lift świetnie sprawdza się z upływającym czasem zarówno w obrębie skóry twarzy – czoło, skronie, skóra wokół oczu, jak i reszty ciała: podbródek, szyja, dekolt, łokcie, kolana, brzuch, uda. Zabieg przynosi efekty także w walce z cellulitem. Zabieg jest dla osób do 55 roku życia do tego wieku skóra ma jeszcze bardzo dobre zdolności do regeneracji. Oczywiście należy wziąć zawsze pod uwagę indywidualne predyspozycje danej osoby i kondycję jej skóry – kończy dr Anna Pospieszałowska z Centrum Medycyny Estetycznej Sacnmed Multimedis.

Komentarze do: First Lift – rewitalizacja za pomocą nici! (1)

pieprz_z_solą
pieprz_z_solą 09-07-2014 22:30

Zabiegi nićmi

1

zabiegi nićmi są super, moja mama robiła sobie w Mttestetica w Krakowie, takimi nowymi PDO drugiej generacji. Wygląda bosko, naturalnie, ładnie, gładka, jędrna twarz... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze