Szukaj

Co kręci rzęsy, czyli jak wybrać maskarę?

Podziel się
Komentarze0

Odpowiednio wytuszowane rzęsy są nieodłącznym zwieńczeniem każdej stylizacji. Dla oka są tym, czym rama dla obrazu: eksponują makijaż, sprawiają, że jest bardziej wyrazisty i świeży. Maskara potrafi kilkoma pociągnięciami wydobyć blask spojrzenia. Nic dziwnego, że jest nieodzownym kosmetykiem każdej nowoczesnej kobiety.

Co kręci rzęsy, czyli jak wybrać maskarę?

Mimo pobożnych życzeń nie wiele z nas może poszczycić się gęstymi, długimi rzęsami, które sprawiają, że nawet o poranku zachwycamy powłóczystym spojrzeniem. Co gorsza, dobranie tuszu okazuje się nie być sprawą łatwą, ponieważ choć wybór w drogeriach olbrzymi, skąd pewność, że uzyskamy oczekiwane efekty?

Agnieszka Sęczkowska z Golden Rose radzi - Rzęsy podobnie jak włosy różnią się strukturą, grubością, mają inne potrzeby. Dlatego wybierając tusz warto zastanowić się nad tym, jaki rezultat dzięki niemu chcemy uzyskać, a następnie dobrać właściwy kształt szczoteczki, formułę i kolor.

Na co zwracać uwagę wybierając szczoteczkę?

Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę, czy jej włoski są elastyczne, gęsto obsadzone i dobrze rozdzielone. Warto sięgać po aplikatory posiadające włoski ze zróżnicowaną długością; rzęsy, jak i włosy - łamią się, odrastają nowe, przy zróżnicowanej długości włosków na szczoteczce jesteśmy w stanie skutecznie wytuszować nawet krótkie i delikatne rzęsy. Zbyt rzadkie ułożenie włosków szczoteczki powodować będzie sklejanie rzęs.


Profil szczoteczki jest zazwyczaj dopasowany do formuły tuszu, by uzupełniać jego działanie. Maksymalne pogrubienie otrzymujemy dzięki szczoteczkom o kształcie cylindrycznym (CAT WALK MASCARA, Golden Rose). Najlepsze efekty zyskamy dzięki tuszowi ze zróżnicowaną długością włosków – krótsze zwiększają objętość rzęs, długie z kolei je modelują. Tego typu szczoteczki idealnie sprawdzają się zwłaszcza dla posiadaczek rzadkich rzęs.


Propozycją zdobywającą coraz większą popularność są szczoteczki wyprofilowane do kształtu powieki, zwężane w środku, dłuższe na końcach (MAXIM EYES LASH MASCARA, Golden Rose). Taki kształt pozwala zaakcentować zewnętrzne kąciki oka, efektownie unosząc rzęsy i nadając im objętość oraz zalotny wygląd. Zyskujemy dzięki temu wyrazistą oprawę oka.

Rozwiązaniem pomocnym dla osób żyjącym w ciągłym biegu są tusze z asymetrycznymi aplikatorami. Z jednej strony posiadają linię krótszych włosków pozwalającą na dokładniejsze zaakcentowanie dolnych rzęs, z drugiej szczoteczka wyposażona jest w dłuższe włoski, nadające objętości, wydłużające i podkręcające górne rzęsy (CITY STYLE MASCARA, Golden Rose). Taka szczoteczka ułatwia wykonanie dobrego makijażu nawet w pośpiechu.

Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na zakup maskary pogrubiającej czy wydłużającej rzęsy, należy stosować na co dzień kilka prostych zasad, przedłużających jej żywotność. Tusze zawierają lotne olejki, których uwolnienie powoduje wysychanie kosmetyku. Dlatego wyjmując szczoteczkę z opakowania nie wolno wykonywać nią energicznych ruchów w górę i dół – wtłaczamy w ten sposób powietrze do środka. Chcąc jak najdłużej zachować świeżość tuszu warto aplikator wkładać do pojemniczka powoli i delikatnie.


Komentarze do: Co kręci rzęsy, czyli jak wybrać maskarę?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz