Szukaj

Zwodnicza siła uśmiechu

Podziel się
Komentarze0

Jak stwierdza nowe badanie opublikowane w Personality and Social Psychology Bulletin, uśmiech wcale nie jest aż tak niewinny, jak nam się wydaje. A przynajmniej uśmiech mężczyzny. Albowiem, według naukowców, uśmiech mężczyzny może sprawić, że kobieta jest bardziej subordynowana.W serii kilku eksperymentów naukowcy ocenili wpływ męskiego uśmiechu na język ciała kobiety, a także na jej postrzeganie uśmiechającego się pana.

Okazało się, że w trakcie obserwowania dominującego mężczyzny, kobiety bardziej lubiły tych, którzy byli uśmiechnięci, nawet jeśli za uśmiechem podążała seksistowska wypowiedź.

Kobiety także częściej prostowały się, kiedy były konfrontowane z panem rozdającym uśmiechy na prawo i lewo, niż z panem, który pozostawał śmiertelnie poważny.


Naukowcy odnotowują, że jawny seksizm może wpłynąć na zachowanie, które sprzyja uległości kobiety, kiedy gorzka pigułka seksizmu jest pokryta słodkim płaszczykiem uśmiechu.

Ekspert od mowy ciała, Patti Wood, wyjaśnia: może dziać się tak, ponieważ kobiety bardziej niż mężczyźni mają skłonności do polegania na języku ciała w trakcie interakcji. Nawet jeśli istnieje dysonans między tym, co właśnie zostało powiedziane, a tym, co przedstawia sobą ciało mężczyzny, kobieta będzie patrzeć na język ciała. Kiedy kobieta widzi uśmiech, postrzega relację jako bardziej przyjacielską.

Komentarze do: Zwodnicza siła uśmiechu

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz