Szukaj

Zwodnicza siła uśmiechu

Podziel się
Komentarze0

Jak stwierdza nowe badanie opublikowane w Personality and Social Psychology Bulletin, uśmiech wcale nie jest aż tak niewinny, jak nam się wydaje. A przynajmniej uśmiech mężczyzny. Albowiem, według naukowców, uśmiech mężczyzny może sprawić, że kobieta jest bardziej subordynowana.W serii kilku eksperymentów naukowcy ocenili wpływ męskiego uśmiechu na język ciała kobiety, a także na jej postrzeganie uśmiechającego się pana.

Okazało się, że w trakcie obserwowania dominującego mężczyzny, kobiety bardziej lubiły tych, którzy byli uśmiechnięci, nawet jeśli za uśmiechem podążała seksistowska wypowiedź.

Kobiety także częściej prostowały się, kiedy były konfrontowane z panem rozdającym uśmiechy na prawo i lewo, niż z panem, który pozostawał śmiertelnie poważny.

Zobacz również:Naukowcy odnotowują, że jawny seksizm może wpłynąć na zachowanie, które sprzyja uległości kobiety, kiedy gorzka pigułka seksizmu jest pokryta słodkim płaszczykiem uśmiechu.

Ekspert od mowy ciała, Patti Wood, wyjaśnia: może dziać się tak, ponieważ kobiety bardziej niż mężczyźni mają skłonności do polegania na języku ciała w trakcie interakcji. Nawet jeśli istnieje dysonans między tym, co właśnie zostało powiedziane, a tym, co przedstawia sobą ciało mężczyzny, kobieta będzie patrzeć na język ciała. Kiedy kobieta widzi uśmiech, postrzega relację jako bardziej przyjacielską.

Komentarze do: Zwodnicza siła uśmiechu

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz