Szukaj

Zimna pogoda sprawia, że oglądamy komedie romantyczne

Podziel się
Komentarze0

Nowe badania stwierdzają, że mroźne temperatury mogą pobudzić w nas ochotę na przytulanie się przy... romantycznym filmie. Po przepytaniu studentów na temat filmów, a także przyjrzeniu się statystykom on line odnośnie wypożyczania filmów, naukowcy odkryli, iż fizyczne zimno aktywuje potrzebę psychologicznego ciepła.A co jest cieplejszego niż miłość?

Badania, które pochyliły się nad psychologią miłości, stwierdziły, że kiedy ludzie są zakochani, pocą im się poduszki dłoni, zwiększa rytm bicia serca, a także przyśpiesza ich oddech, a to wszystko jest również związane z fizycznym uczuciem ciepła, mówi profesor Jiewen Hong z uniwersytetu Hong Kong University of Science and Technology oraz profesor Yacheng Sun, z uniwersytetu University of Colorado w Boulder, w Stanach Zjednoczonych.


Pragnienie ciepła wpływa więc na nasze preferencje i wtedy wybieramy romantyczne filmy, jak piszą naukowcy.

W całej serii eksperymentów, badacze ci stwierdzili, że temperatura – którą naukowcy manipulowali przy pomocy herbaty oraz dzięki zmianom temperatury pokojowej w mieszkaniach – wpływała na preferencje uczestników odnośnie filmów.

Krótko mówiąc, zimno sprawiało, że studenci mieli większa ochotę na film romantyczny.

Dodatkowo, badacze stwierdzili, że efekt ten nie zależał ani od nastroju, ani od płci, ale nie pasował do tych, którzy nie utożsamiają romantycznych filmów z psychologicznym ciepłem.

Co więcej, naukowcy odkryli jeszcze, że istnieje powiązanie między zimnymi temperaturami a nastrojem na filmy romantyczne, kiedy przyjrzeli się statystykom on line dla wypożyczanych filmów w tym samym czasie.

Badania zostały szczegółowo przedstawione w naukowym przeglądzie Journal of Consumer Research.

Komentarze do: Zimna pogoda sprawia, że oglądamy komedie romantyczne

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz