Szukaj

Tydzień zdrowia psychicznego: zaufanie dodaje skrzydeł

Zaufanie dodaje skrzydeł. Taki jest przynajmniej przekaz wylansowany przez Kanadyjskie Stowarzyszenie dla zdrowia psychicznego, w czasie, kiedy odbywał się 60 tydzień poświęcony tej tematyce.




Podkreślanie dobrych stron kolegów z pracy, komplementowanie bliskich oraz dawanie sobie szans na przeżycie nowych doświadczeń. Oto są środki, które mogą przyczynić się do tego, iż będziemy mieć więcej wiary w siebie oraz w tych, którzy nas otaczają. I na odwrót.

Ostatecznie, ten typ zachęty sprzyja dobremu zdrowiu psychicznemu, wyjaśnia dyrektorka Kanadyjskiego Stowarzyszenia dla zdrowia psychicznego (Association canadienne pour la santé mentale, ACSM), z oddziału w Quebeku, pani Renée Ouimet.

W ramach tygodnia, który przebiegał pod hasłem „Dziękuję za zaufanie mi”, pani Renée Ouimet zaprosiła mieszkańców Quebeku do zastanowienia się nad gestami, które możemy codziennie wykonywać, aby polepszyć albo utrzymać swoje własne dobre zdrowie umysłowe oraz tych ludzi, którzy nas otaczają.


Społeczeństwo, w którym liczy się tylko wydajność, szkodzi zdrowiu psychicznemu, wyjaśnia pani Ouimet, która dodaje, iż 500 000 pracowników kanadyjskich jest nieobecych w pracy z powodu problemów psychologicznych. A coraz więcej mieszkańców Quebeku cierpi z powodu depresji oraz niepokoju psychicznego, przede wszystkim.

Ale możliwe jest przepracowanie tego, stwierdza przewodnicząca, która zachęca całą populację do częstszego noszenia różowych okularów.

A aby podpowiedzieć tym, którzy mają problemy z nałożeniem tych różowych okularów, Kanadyjskie Stowarzyszenie dla zdrowia psychicznego proponuje „skrzynkę na narzędzia”. Porady są dostępne na internetowej stronie etrebiendanssatete.com, gdzie można znaleźć artykuły oraz kwestionariusze pozwalajace podbudować albo podarować swoje zaufanie.

Wyjaśniając, że w Quebeku, jedna osoba na pięć będzie miała problemy ze zdrowem psychicznym w przeciągu swojego życia, minister zdrowia, Yves Bolduc, ze swej strony, podtrzymał w komunikacie prasowym, że dobra higiena zdrowia psychicznego jest równie ważna, co higiena fizyczna.

Tak samo, minister oznajmił, że rząd wylansuje tej jesieni piątą kampanię informacyjną albo uwrażliwiającą na choroby umysłowe.

Komentarze do: Tydzień zdrowia psychicznego: zaufanie dodaje skrzydeł

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz