Szukaj

Terapia przy użyciu zwierząt ma pomóc studentom

Leczenie przy użyciu zwierząt nie tylko przeznaczona jest dla domów opieki i dla szpitali. Albowiem, ostatnio także studenci z uniwerstetu University Of Arizona Law School De-Stress są odwiedzani przez porośniętych futrem gości, którzy pomagają im złagodzić stres związany z końcem roku.Uniwersytet University Of Arizona donosi, iż ochotnicy oraz zwierzęta z Delta Society, która świadczy usługi terapii zwierzęcej, odwiedzają James E. Rogers College of Law, kiedy studenci przygotowują się do swoich końcowych  egazminów oraz projektów. Niektóre psy mają nawet certyfikaty ze Starbucks, wetknięte za ich obroże.

Po prostu widzisz, jak stres opada, mówi jedna z ochotniczek z Delta Society, Joan Leslie.

Psy niekoniecznie leczą ten stres, czy też inne zaburzenia psychiczne, ale mogą pomóc, ponieważ zapewniają komfort oraz bezwarunkową miłość,
donosi WebMD.

Psy po prostu czują się wystarczająco dobrze, żeby czuć się z nimi dobrze, mówi pani doktor Teri Wirght, która praktyuje na Santa Ana, w Kalifornii.

Inne szkoły również dostarczają dogoterapię swoim studentom. Jak donosi The New York Times, jeszcze wcześniej tego roku, szkoła prawna Yale Law School zrobiła próbną rundkę z Monty, psem używanym w dogoterapii, który był dostępny dla studentów do wypożyczenia, każdemu na 30 minut.

Jak również, na koniec tego semestru, szkoła w Arizonie Arizona Western College oferuje swoim studentom dogoterapię, która ma pomóc im rozluźnić się w czasie niezwykle stresującego okresu w roku, donosi Yuma Sun.

Dogoterapia jest również dostępna na uniwersytecie University of California w San Diego, tak samo jak i na uniwersytecie California State University w San Bernardino, jak donosi nowy raport.


Dlaczego warto mieć psa?


Po pierwsze, pomagają nam walczyć z alergiami

Psy mogą pomóc w zwalczaniu egzemy i niektórych alergii. Ludzie, którzy żyli z psami – ale nie kotami – mają mniejszy poziom zachorowalności na egzemę niż ci, którzy wychowali się bez psów. A ludzie, którzy wychowywali się z psem bądź kotem już od pierwszego roku życia, mają mniej alergii na zwierzęta niż inni.

Po drugie, obniżają koszty leczenia


Ludzie, którzy mają psy, rzadziej chodzą do lekarza niż ci, którzy nie mają. Jako rezultat, psy pomagają utrzymać niskie koszty opieki zdrowotnej zarówno dla poszczególnej jednostki, jak i generalnie dla całego narodu.

Po trzecie, obniżają poziom cholesterolu

Właściciele psów mają niższy poziom cholesterolu oraz trójglicerydów we krwi niż ludzie, którzy nie mają zwierząt.

Po czwarte, pozwalają się zrelaksować

Głaskanie psa, zabawa z nim, jak wykazano, obniża ciśnienie krwi oraz spowalnia bicie serca u dorosłych. Nawet bycie w tym samym pomieszczeniu z psem może obniżyć ciśnienie krwi oraz zdredukować stres. I rzeczywiście, w Stanach Zjednoczonych, wielu dentystów i lekarzy trzyma akwarium w poczekalniach. Pomaga to nie tylko obniżyć lęk, ale również zapotrzebowanie na środek znieczulający.

Po piąte, pomagają utrzymać wagę

Niezależnie od wieku, ludzie, którzy mają zwierzęta, w szczególności psy, wykonują więcej ćwiczeń fizycznych niż ci, którzy nie mają żadnego zwierzęcia domowego. Podczas gdy nie jest to zbyt zaskakujące, jeżeli chodzi o właścicieli psów, to jednakże również właściciele innych gatunków zwierząt są bardziej aktywni fizycznie niż ludzie, którzy nie mają zwierząt. Być może, właśnie jako rezultat tego wzrostu aktywności, ludzie mający zwierzęta również są mniej otyli. 

Po szóste, są dobre dla serca

Ostatnie, ale nie najmniej ważne stwierdzenie: właściciele psów i kotów mają większe szanse na wyjście cało z zawału serca, niż ludzie nie posiadający zwierząt, i to mimo ciężkości ataku serca.

Po siódme, sprawiają, że się uśmiechasz


Teraz, kiedy jesteś już świadom tego, jak wiele korzyści zdrowotnych mogą dać nam zwierzęta, czemu nie dać im czegoś w zamian. Ponieważ teraz jest sezon dawania, może pomyślicie nad tym, żeby dać jakiemuś bezdomnemu kotu albo psu dom?

Komentarze do: Terapia przy użyciu zwierząt ma pomóc studentom

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz