Szukaj

Światowy dzień prewencji samobójstwa – Quebec musi więcej zainwestować, oceniają profesjonaliści w dziedzinie zdrowia

Podziel się
Komentarze0

Nawet jeśli poziom samobójstw w Quebeku zmniejszył się o 35% w przeciągu ostatnich 10 lat, wiele organizacji i profesjonalistów w dziedzinie zdrowia prosi o więcej środków finansowych, aby móc walczyć z tą plagą. Zdiagnozowałem już młodą dwudziestoletnią kobietę, która była tym zagrożona.


Widziałem ją ponownie cztery tygodnie później z pociętymi przedramionami, opowiedział ostatnio doktor Marc-André Asselin, wiceprzewodniczący Federacji lekarzy ogólnych w Quebeku (Fédération des médecins omnipraticiens du Québec), w czasie konferencji prasowej zorganizowanej przez towarzystwo prewencji samobójstwa w Quebeku (Association québécoise de prévention du suicide).

Nawet jeśli wciągnąłem ją na listę pilnej pomocy, aby można ją było obserwować, jeszcze nikt u niej nie był. Wysłałem ją bezpośrednio do centrum intensywnego leczenia, kontynuował lekarz rodzinny.


Doktor Marc-André Asselin ubolewał nad brakiem odpowiednich środków związanych z problematyką samobójstwa.

Zrobiliśmy wiele postępów, ale kolejnym wielkim etapem jest ulepszenie sieci,
dodał specjalista, w trakcie kilku dni Światowego dnia prewencji samobójstwa.

Pani Rose-Marie Charest, przewodnicząca kolegium psychologów w Quebeku (Ordre des psychologues du Québec) ubolewa nad tym, że bardzo często trzeba płacić za wizytę u psychologa.

Nie brakuje psychologów w Quebeku, ale brakuje psychologów w sieci publicznej, odnotowuje specjalistka.

W niektórych ośrodkach, czas oczekiwania na konsultację z psychologiem wynosi nawet osiem miesięcy, co jest okresem oczekiwania czasami kończącym się śmiercią.

Jeśli spadek poziomu samobójstw w przeciągu ostatnich 10 lat jest zachęcający, przede wszystkim wśród ludzi w wieku 15 lat – 19 lat, to Quebek pozostaje jednakże prowincją, gdzie poziom samobójstw jest najwyższy w całej Kanadzie.

Komentarze do: Światowy dzień prewencji samobójstwa – Quebec musi więcej zainwestować, oceniają profesjonaliści w dziedzinie zdrowia

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz