Szukaj

Sprawdzone sposoby na wzmocnienie twojego związku

Podziel się
Komentarze0

Według naukowców z uniwersytetu z Illinois, istnieje pięć sprawdzonych metod na to, aby utrzymać bądź poprawić jakość swej intymnej relacji z drugą osobą. “Związki są jak samochody, musisz stale robić pewne określone rzeczy, aby utrzymać je na chodzie”, twierdzi profesor Brian Ogolsky z uniwersytetu w Illinois. „Odnosi się to zwłaszcza do par, które chcą wzmocnić i utrzymać więź z partnerem”, dodaje Ogolsky.W celu sprawdzenia, które czynniki najbardziej sprzyjają zdrowym związkom, przeprowadzono kompleksowe badania z uwzględnieniem ponad 12 tysięcy indywidualnych przypadków.

Udowodniono, że na poprawienie relacji z partnerem najlepiej wpływa otwartość, pozytywne nastawienie do życia, wzajemne zapewnienia, podział obowiązków oraz wspólny krąg znajomych.

Aby otworzyć się w związku, nie wystarczy jedynie rozmowa o swych własnych uczuciach, należy również wysłuchać partnera.

Optymizm pozwala na bycie „zabawną” osobą, przez co partnerzy komunikują się ze sobą w pogodny i ufny sposób.

Równie ważne jest, aby obowiązki domowe były sprawiedliwie rozdzielone między dwoma osobami, zwłaszcza, jeśli jesteśmy już długo ze sobą.


Należy również zadbać o to, by włączyć rodzinę i znajomych partnera we wspólne życie towarzyskie.

Badania wykazały, że jeśli osoba stosuje przynajmniej jedną z tych strategii, to w późniejszym czasie zacznie wprowadzać w swym związku również pozostałe zasady.

„Ludzie, którzy będą wykorzystywać te zalecenia, nie tylko będą odczuwać większą satysfakcję ze swych związków, ale też staną się bardziej przywiązani, będą nadal kochać, a także lubić drugą osobę”, twierdzi Ogolsky.

Pomimo iż metody te są sprawdzone, to problemy mogą się pojawić wtedy, gdy partnerzy nie dostrzegają bądź nie doceniają wzajemnych wysiłków w ten sam sposób.

Dlatego te zasady najlepiej sprawdzają się u osób, które wierzą, że ich druga połówka również stara się naprawić związek. Zwłaszcza zapracowane pary, w których związek wdarła się rutyna, powinny zacząć stosować się do tych pięciu strategii.

„Wystarczy spróbować małych rzeczy: spytać się o to, jak minął komuś dzień, wysłać do partnera śmiesznego sms-a czy zadzwonić do teściów. Dzięki takim małym kroczkom możemy pozytywnie wpłynąć na nasz związek i uczynić nas szczęśliwszymi”, dodaje Ogolsky.

Komentarze do: Sprawdzone sposoby na wzmocnienie twojego związku

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz