Szukaj

Śpiewanie pomocne w nauce języka obcego

Podziel się
Komentarze0

Śpiew w języku obcym może znacznie poprawić uczenie się. Dorośli, którzy słuchali krótkich zwrotów i powtarzali je śpiewając, robili to znacznie lepiej, niż osoby, które je mówiły. Najnowsze badania, przeprowadzone przez naukowców z University of Edinburgh’s Reid School of Music, wskazują, iż śpiew znacznie zwiększa nasze szanse na nauczenie się poprawnej wymowy.W badaniu wzięły udział trzy losowo przypisane grupy dorosłych. Łącznie przeprowadzono serię pięciu badań.

W jednym badaniu, uczestnicy uczący się języka poprzez śpiew, zaprezentowali się dwa razy lepiej niż ci, którzy uczyli się poprzez normalne powtarzanie. Również zapamiętywanie zwrotu było bardziej długotrwałe i dokładniejsze.

Językiem, którzy posłużył do badania, był język węgierski. Został on wybrany, ponieważ jest on ogólnie nieznany dla większości Anglików, ponadto jest niezwykle trudny do opanowania, w przeciwieństwie do języków germańskich lub romańskich, takich jak hiszpański i francuski.


Dr Karen M. Ludke, która prowadziła badania w ramach studiów doktoranckich w Instytucie Sztuki na Uniwersytecie w Edynburgu, powiedziała, iż badanie to jest pierwszym eksperymentalnym dowodem na to, że metoda słuchania słowa śpiewanego i powtarzania go, wspiera naukę języków obcych i otwiera drzwi do przyszłych badań w tej dziedzinie.

Pytanie tylko, czy melodia może wpłynąć na lepszą pamięć lub pomaga ludziom przywoływać obce słowa skuteczniej.

Komentarze do: Śpiewanie pomocne w nauce języka obcego

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz