Szukaj

Satysfakcja z operacji plastycznej maleje w miarę upływu czasu

Podziel się
Komentarze2

Dr Sonia Batra, dermatolog ze Stanford University Medical Center w USA, zainteresowała się poziomem zadowolenia z efektów operacji plastycznych wśród pacjentów.

Wspólnie z dr. Jeffreyem S. Doverem z Uniwersytetu Harvarda ustaliła, że w miarę upływu czasu u ludzi poddanych chirurgii plastycznej słabnie przekonanie, że operacja przyniosła tak pozytywne skutki, jakich się spodziewali.

Wśród 27 osób w wieku średnio 50 lat, których przypadki analizowała,po 3 miesiącach od momentu przeprowadzenia zabiegu wszystkich 27 pacjentów stwierdziło, że ich wygląd po operacji znacznie się poprawił. Jednak po 30 miesiącach tylko 21 pacjentów żywiło takie przekonanie. Kiedy po trzech miesiącach zapytano pacjentów, czy poddaliby się takiemu zabiegowi raz jeszcze, twierdząco odpowiedziało 89 proc. Po 30 miesiącach liczba ta spadła do 71 proc. Poziom zadowolenia z efektów operacji wśród pacjentów był zbliżony w przypadku wszystkich zabiegów: wygładzania zmarszczek, redukowania blizn po trądziku i korekcji barwy skóry.


Wyniki badań opublikowano w piśmie "Archives of Dermatology".Komentarze do: Satysfakcja z operacji plastycznej maleje w miarę upływu czasu (2)

baby2000
baby2000 12-08-2007 18:05

operacja powiększania piersi?

1

a ja marzę o operacji powiększenia piersi.. z małego A chcę wskoczyć w średnie, zgrabne B. nie będzie wiec to jakas wieelka, radykalna różnica, ale martwię się, bo słyszałam, że po operacji powiększenia piersi wrażliwość... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
neta101
neta101 17-04-2007 19:35

I co dalej po operacji?

1

Zrobisz se tą upragnioną operację a potem co?? przez jakieś najbliższe 5 lat wyglądasz pieknie ale z wiekiem to mija, bo zabieg bedzie trzeba powtoryzyc:(... Twoja skóra robi sie przydka a figura jeszcze gorsza:| wszystk... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze