Szukaj

Randki w sieci

Mamy XXI wiek, żyjemy szybko, otacza nas ponowoczesność, w którą idealnie się wpasowujemy. Niejednokrotnie nie mamy czasu na to, by szukać randek w realnym świecie, bowiem nasz czas wolny jest niesamowicie ograniczony. Jesteśmy pokoleniem pochylonych głów, które jednocześnie prowadzi dwa życia: w realu i w sieci. Era swatek i poznawania nowych ludzi na wieczorkach towarzyskich powoli mija. Nie mamy na to większego wpływu, takie są reguły tej gry. Należy to zaakceptować i wykorzystać najlepiej jak się da, choćby po to, by początkowo znaleźć randkę na wieczór, a potem kto wie, może na całe życie.

Randki w sieci

Randki w sieci są bardzo komfortową formą poszukiwania partnera. Dają możliwość jasnego określenia własnych potrzeb i oczekiwań. Randkowanie w sieci wiele ułatwia, możemy rozmawiać z wybraną osobą wszędzie i o dogodnej porze. Będzie to idealne rozwiązanie dla osób nieśmiałych, którym dłuższą chwilę zajmuje przekroczenie własnej sfery komfortu i otworzenie się na nowo poznane osoby. Randkowanie w sieci ma także kilka minusów. Mimo wszystko warto spróbować choćby po to, by przekonać się na własnej skórze, czy było warto.

Jak zacząć randkowanie w sieci?

Po pierwsze: przemyśl temat

Zanim założysz konto na jakimkolwiek portalu randkowym, pomyśl o tym, czego tak naprawdę szukasz. Czy zależy ci na chwilowej, krótkotrwałej znajomości, czy może poszukujesz poważnej, długotrwałej relacji? Jeżeli randkowanie w sieci traktujesz poważnie i chciałbyś, by przerodziło się ono w miłość i partnerstwo, warto pomyśleć o założeniu konta na portalu, który być może nie będzie darmowy, ale da ci duże możliwości podczas wyszukiwania kandydatów. Niektóre serwisy randkowe mają rozbudowane opcje kojarzenia par i wiele dodatkowych funkcji, które bywają przydatne podczas bliższego zapoznawania się użytkowników.

Po drugie: stwórz swój profil randkowy

To dzięki niemu masz możliwość poznania nowych osób, to on ułatwia randkowanie w sieci. Jest wabikiem i twoja wizytówką - pamiętaj o tym. Na profilu randkowym koniecznie musisz zamieścić kilka własnych zdjęć, które będą przedstawiały jaką jesteś osobą. Dobrze by w jakiś sposób cię definiowały i pokazywały czym się interesujesz. W tej kwestii zawsze należy postawić na szczerość i naturalność. Warto również zamieścić kilka informacji, które pozwolą zainteresować innych twoją osobą i ułatwią randkowanie w sieci. Postaraj się czymś wyróżnić. Gdy napiszesz, że lubisz podróże, filmy i muzykę, to być może nie uzyskasz pożądanego odzewu. Bądź oryginalny.

Po trzecie: rozpocznij poszukiwania

Zacznij uważnie przeglądać profile na portalu. Jeśli cokolwiek cię zainteresuje, nie miej oporów, by napisać to w prywatnej wiadomości i rozpocząć rozmowę. Pamiętaj, że niekiedy twoja korespondencja może zostać zignorowana, ale nie warto się tym przejmować, bądź wytrwały. Czasem uda ci się nawiązać fascynującą relację od razu, czasem będziesz musiał chwilę poczekać. Randkowanie w sieci wymaga wprawy i poświęcenia czasu.

Na co należy być przygotowanym podczas randkowania w sieci?

Nie wierz we wszystko, co pisze twój nowy, wirtualny znajomy

W ostatnim czasie randkowanie w sieci stało się bardzo popularną formą nawiązywania nowych znajomości. Pamiętaj o tym, że nie zawsze wszyscy są szczerzy i niejednokrotnie użytkownicy wcielają się w rolę superbohaterów, dzięki czemu mogą dowartościować swoje ego i zapomnieć na chwilę o realnym życiu. Niektórzy kreując swój wizerunek znacząco mijają się z rzeczywistością, dlatego zawsze należy być czujnym i zachować dozę rezerwy. Pamiętaj, że dopóki randkujesz w sieci, nie możesz sprawdzić czyjejś tożsamości. Nie warto wyobrażać sobie zbyt wiele, jeśli wasza znajomość opiera się wyłącznie na randkowaniu w sieci.

Bądź ostrożny

Gdy poznajesz nową osobę podczas randki w sieci pamiętaj, że nigdy nie masz pewności jakie są jej zamiary. Na początku znajomości nie podawaj swojego miejsca pracy, czy adresu zamieszkania. Nie mów o miejscach, w których zazwyczaj bywasz. Nie wysyłaj nowo poznanej osobie swoich intymnych zdjęć. Jeśli będziesz stosował się do tych zasad, unikniesz ewentualnych rozczarowań i problemów, a także zachowasz komfort psychiczny. Podczas randek w sieci możesz natrafić nawet na psychopatów. Koniecznością jest stosowanie się do zasad własnego bezpieczeństwa.

Korzyści wynikające z randkowania w sieci

Odkrywasz siebie i własne potrzeby

Mierząc się z randkowaniem w sieci, nieustannie poznajesz nowe osoby i pozwalasz, by inni poznawali ciebie. Dzięki temu dowiadujesz się, co możesz zaakceptować w relacji z drugim człowiekiem, a co zdecydowanie nie wchodzi w grę. Odkrywasz swoje poglądy, fascynacje, a niekiedy także obawy. Dzięki temu rozwijasz swoją inteligencję emocjonalną.

Poznajesz ciekawe osoby, poszerzasz grono swoich znajomych

Nie każda relacja, którą zbudujesz zaprowadzi cię do związku. Jednak istnieje duże prawdopodobieństwo, że poznasz nowych znajomych o podobnym poczuciu humoru i poglądach. Będziesz mógł z nimi miło spędzić wolne popołudnie, dzień, weekend, a może nawet wakacje. Pamiętaj jednak, żeby nie zamykać się wyłącznie w wirtualnym świecie, on powinien prowadzić do realnych znajomości.

Autor: Dagmara Bęben

Komentarze do: Randki w sieci

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz