Szukaj

Randki online: kobiety pragną młodszych mężczyzn

Dowody wskazują na to, że panie chcą być bardziej wyzwolone. Kiedy dochodzi do randek znane jest nienaukowe, ale przeważające podejście, że panowie wolą starsze partnerki i vice versa. Okazuje się, że kobiety korzystające z portali internetowych szukają zupełnie odmiennych atrakcji. Liczby zaczerpnięte z różnych stron randkowych wykazały zgodnie, że obie płci preferują osoby młodsze wiekiem od tych starszych.

Randki online: kobiety pragną młodszych mężczyzn

AYI (Are You Interested – czy jesteś zainteresowany) jest jednym z największych portali i aplikacji, który pomaga użytkownikom znaleźć ich bratnią duszę, jednak działa w sposób niekonwencjonalny. Użytkownicy pozwalają aplikacji na dostęp do swoich danych z Facebooka, a ludzie są wóczas dobierani za sprawą zainteresowań. Aby osłodzić te działania, AYI odznacza także każdych znajomych, których para dzieli. Użytkownicy, którym się to podoba mogą kliknąć znaczek lubię to, natomiast pozostali mogą to ominąć.

AYI pobrał dane od 68 milionów, którzy skorzystali z tej aplikacji oraz z 20 milionów profilów facebookowych, aby zobaczyć, którzy użytkownicy będą odpowiednio dopasowani. Skupił sie jednak na miliony rekomendowanych typów par spośród specyficznej populacji ludzi pomiędzy 30, a 49 rokiem życia. Przyniosło to niewzykłe odkrycie: kobiety pięć razy cześciej okazują swoje zainteresowanie mężczyznom młodszym od nich o pięć lat, niż tym, którzy są od nich starsi pięć lat. Gdyby tylko mężczyźni to wiedzieli. Natomiast wśród ponad 26 tysięcy mężczyzn w wieku od 30 do 49 lat, 42% z nich nawet nie rozważy partnerki starszej od nich. Jednakże jeśli mężczyzna zostanie zaczepiony przez starszą kobietę wcale nie musi jej odrzucić. Badania wykazują, że mężczyzni w zaledwie 22% mniej odpowiedzą na kontakt ze strony starszej kobiety niż ze strony tej młodszej.


Jakie są tego przyczyny? Analityci AYI podejrzewają, że kobierty są często zalewane propozycjami ze strony starszych mężczyzn, podczas gdy kiedyś wiązało się to z dobrym zamążpójściem, aktualnie nic takiego nie ma miejsca. Opublikowane w 2008 roku badania w tygodniku Psychology of women quarterly wykazały, że kobiety, które są 10 albo więcej lat starsze od swojego partnera są dużo bardziej usatysfakcjonowane i żyją w równie zażyłym związku co kobiety, które są młodsze albo równe wiekiem ze swoim mężczyzną.

- Jeszcze tego nie wiemy, ale może to być spowodowane faktem, że kobiety starsze nadają dużo większej dynamiki związkowi i wyrównują poziom hormonów. Wiemy z wielu badań, że równość sprawia, że pary są dużo bardziej szczęśliwe. - pisze autor badania Dr. Justin Lehmiller, psycholog na jednym z wydziałów uniwersytetu Harvarda na swoim blogu, The Psychology of human sexuality.

Na podstawie ty6ch badań, dyrektor do sprawa jakości produktu AYI John Fisher stwierdził, że mężczyźni otrzymają znacznie więcej odpowiedzi, gdy nie będą się ograniczać tylko do młodszych kobiet, natomiast panie powinny dalej inicjować kontakt z płcią przeciwną, wówczas kiedy ten ktoś im się podoba, szczególnie jeśli jest młodszy.

Autor:

Karol Frankowski

Komentarze do: Randki online: kobiety pragną młodszych mężczyzn

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz