Szukaj

Psychiczna udręka zwiększa ryzyko śmierci z powodu wylewu

Podziel się
Komentarze0

Angielscy badacze opublikowali wyniki swoich badań, z których jednoznacznie wynika, że długotrwałe cierpienie psychiczne zwiększa ryzyko śmierci w wyniku wylewu.Odczuwanie niepokoju, problemy ze snem, spadek pewności siebie bardzo niekorzystnie wpływają na ludzką psychikę, zwiększając prawdopodobieństwo wystąpienia udaru mózgu, a jak oszacowano, czynniki te występują u 15 – 20% światowej populacji.

Aby potwierdzić zależność wyżej wymienionych czynników ze zgonami z powodu wylewu, przeprowadzono badania na 68 653 mężczyznach oraz kobietach.


Średni wiek uczestników analiz wyniósł około 54 lata.

Aby zmierzyć poziom psychicznego cierpienia oraz mentalnego dyskomfortu odczuwanego przez biorących udział w testach, naukowcy użyli specjalnie do tego celu ułożonego kwestionariusza.

Dyskomfort psychiczny był widoczny u 15% badanych, głównie u kobiet, u osób z niskimi dochodami, u palaczy oraz pacjentów zażywających leki na nadciśnienie.

Odkryto wyraźne powiązanie pomiędzy psychicznymi cierpieniami a zgonami z powodu chorób układu krążenia.

Wiadomo ponadto, że sfera psychiczna człowieka może w znacznym stopniu wpływać na zwiększenie problemów związanych z krążeniem, a w konsekwencji doprowadzić do udaru mózgu i do śmierci.red.: Iwona Trojan

Komentarze do: Psychiczna udręka zwiększa ryzyko śmierci z powodu wylewu

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz