Szukaj

Programy telewizyjne medyczne sprawiają, że jesteśmy chorzy

Podziel się
Komentarze0

Programy o tematyce medycznej nadawane przez telewizję mogą doprowadzić widzów do choroby. Miliony telewidzów lubią oglądać seriale typu Doktor House, Ostry Dyżur czy Chirurdzy. Te programy są wierni śledzone każdego tygodnia. Jednakże, profesor Yinjiao Ye z Uniwersytetu w Rhode Island, potwierdzają, że te seriale mogą sprawiać, że ludzie poczują się chorzy.Według badania opublikowanego w dzienniku Mass Communication and Society, te dramatyczne programy mogą doprowadzić do tego, że telewidzowie zaczną się niepokoić swoim osobistym zdrowiem oraz, że zmniejszy się ich zadowolenie z własnego życia.


Ludzie zaczynają sobie zdawać sprawę z ryzyka związanego ze zdrowiem, a więc mniej korzystają z życia. Niektórzy telewidzowie mogą także zacząć uważać, iż są bardziej narażeni na zachorowanie na jedną z chorób, o których opowiadają seriale telewizyjne.

Najlepszym lekarstwem na to zjawisko jest raczej korzystanie z innego rodzaju rozrywek, a szczególnie z aktywności fizycznej, która pozwala nawiązywać relacje z innymi ludźmi w tym samym czasie.

Komentarze do: Programy telewizyjne medyczne sprawiają, że jesteśmy chorzy

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz