Szukaj

Polacy są coraz bardziej romantyczni

Podziel się
Komentarze0

Najbardziej romantyczny alkohol to szampan, a na kolację we dwoje panowie powinni założyć smoking – tak wynika z ostatnich badań. To ważna wskazówka dla mężczyzn, przed zbliżającym się dniem kobiet. Przez ostatnie trzy miesiące goście Pałacu w Paszkówce wypełniali ankietę na temat ich romantyzmu.Byli pytani m.in. o to, jaki taniec ich zdaniem jest najbardziej romantyczny. Według większości jest nim rumba. Taką odpowiedź zaznaczyło 49 proc. ankietowanych. Tuż za kubańskim stylem uplasował się popularny… „taniec przytulaniec” (30 proc.). 11 proc. respondentów uznało za najbardziej romantyczny styl tango. Najmniej osób zaznaczyło twista.

Goście podkrakowskiego Pałacu wybierali także najbardziej romantyczny strój. I tak, na kolację we dwoje najodpowiedniejszym strojem jest smoking i suknia wieczorowa - tak twierdzi ponad 60 proc. ankietowanych. Drugą najczęściej wybieraną odpowiedzią było „po co nam ubranie”. Najrzadziej padały odpowiedzi „ubranie codzienne” i „coś wygodnego, np. dres”.

Jeśli chodzi o alkohol spożywany w czasie miłosnych chwil, to zdecydowanymi faworytami jest szampan i czerwone wino. Wśród odpowiedzi pojawiły się również różnorodne drinki i… piwko.

W Paszkówce pytano także o to „Ile kilometrów byłbyś/byłabyś w stanie pokonać by spędzić romantyczny weekend z ukochaną osobą?”. I tu zaskoczenie, bo spośród odpowiedzi: 50, 200, Przemierzyłbym/yłabym całą Polskę, Weekend nie zając, nie ten to następny… respondenci wybierali najczęściej odpowiedź 200 km – taką odpowiedź zaznaczyło 72 proc. pytanych osób. Na drugim miejscu, najczęściej padała deklaracja o braku limitu kilometrów.


Ucieczka w miłość


Według wielu ekspertów Polacy są coraz bardziej romantyczni. Wierzą w miłość i szukają okazji do jej okazywania. Nierzadko w nietypowy sposób. Oświadczyny na bilbordzie już nie szokują jak kiedyś. Niewątpliwie nieodłącznym elementem wiążącym się z romantycznymi chwilami są hotele. Walentynki, dzień kobiet, rocznice - to właśnie hotele są miejscem gdzie spędzają najczęściej czas zakochani. I wbrew pozorom nie są te najdroższe w centrach dużych miast. Zakochani szukają ucieczki w miłość. Miejsca cichego i trochę na uboczu. I przede wszystkim takiego, gdzie nikt nie będzie krzywo patrzył na całującą parę, czego nie wypada robić w wielu dużych hotelach sieciowych. Na szczęście są jeszcze oazy dla zakochanych, gdzie mogą czuć się swobodnie. - U nas zakochani są w domu. U nas zakochani są normalnymi ludźmi. Zakochani, zapatrzeni w siebie, zapominają co zostawili za sobą - mówi Jan Oleksy, właściciel Pałacu w Paszkówce, który od jedenastu lat z sukcesem organizuje Romantyczne Weekendy. To weekendowy pakiet, w czasie którego goście oprócz romantycznej kolacji kapią się w kozim mleku, wzajemnie masują się gorącymi kamieniami, czy jedzą obiad na środku jeziora. Pomysł został podpatrzony w Stanach Zjednoczonych. –To coś na wzór Weekend Getaway. Niezbyt da się to przetłumaczyć, więc wymyśliłem Romanyczny Weekend. I załapało – zdradza Jan Oleksy.

Komentarze do: Polacy są coraz bardziej romantyczni

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz