Szukaj

Osoby uczące się w nocy osiągają gorsze wyniki

Podziel się
Komentarze0

Naukowcy z University of California w Los Angeles odkryli, że nauka w godzinach nocnych jest szkodliwa. Według nich źle oddziałuje na umysł, gdyż wyniki badań wykazały, że osoby które miały tendencję uczyć się w nocy, osiągały słabsze wyniki w nauce w następnym dniu. Z nauki w nocy znani są studenci, ale ostatnio jest ona modna także wśród uczniów amerykańskich liceów.Wielu studentów poświęca część nocy na naukę, by mieć większą wiedzę w następnym dniu na egzaminie. Według badań, w wyniku zmęczenia mogą osiągnąć słabsze wyniki niż gdyby mieli mniejszą wiedzę, ale położyli się spać wcześniej.

- Poświęcenie snu, by przedłużyć czas nauki, jest niewłaściwe. Sukces akademicki może zależeć od właściwej strategii, utrzymania właściwego harmonogramu nauki, w którym nie będzie nauki w nocy. Powinno się uczyć i koncentrować na zajęciach, a jeśli trzeba również uczyć się po szkole, powinno się zrezygnować z mniej ważnych zajęć i wykorzystać ten czas na podręczniki, zamiast uczyć się w nocy – uważa Andrew J. Fuligni, prof. psychiatrii na Uniwersytecie w los Angeles.


Naukowcy przez 14 dni badali 535 uczniów z kilku liceów w Los Angeles (klasy 9,10 i 12). Uczniowie oprócz zapisywania godzin i czasu snu wypełniali różne testy, quizy i odrabiali zadania domowe.

- Mimo iż dodatkowe godziny nocne na naukę wydają się czasami konieczne, mogą pokazać swoją cenę następnego dnia – uważa prof. Fuligni.

Dodał też, że wyniki badań nie wskazują, że nastolatki powinny spędzać mniej czasu na nauce ogólnie ale, jeśli są wyspane, są wstanie osiągnąć lepszy wynik na teście, sprawdzianie, itp. następnego dnia.

Komentarze do: Osoby uczące się w nocy osiągają gorsze wyniki

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz