Szukaj

Optymiści żyją dłużej

Chociaż może wydawać się to nieprawdopodobne lekarze udowodnili, że osoby pozytywnie nastawione do świata żyją dłużej. Optymistyczne podejście do życia nie tylko wpływa na jego jakość ale także może znacznie wydłużyć czas naszego istnienia.Lekarze co trochę dostarczają nam dowodów na to, że optymistyczna lub pesymistyczna postawa wobec otaczającej nas rzeczywistości wpływa na nasze zdrowie. Naukowcy z Japonii oraz Holandii stwierdzili, iż optymizm chroni przed śmiercią z powodu chorób układu krążenia (zawał, udar serca, miażdżyca, nadciśnienie). Ponadto uważa się, że optymista łatwiej uczy się pozytywnych nawyków np. regularnego przyjmowania leków, co zapewne przyczynia się do wydłużenia życia.

Optymizm poza tym, że wydłuża człowiekowi życie to również poprawia jego jakość. Udowodniono, że pozytywne nastawienie do świata ułatwia radzenie sobie z obowiązkami zawodowymi i domowymi. Optymista w przeciwieństwie do pesymisty szybciej potrafi uporać się z trudnymi życiowymi zdarzeniami.

Niestety nie możemy zdecydować czy rodzimy się optymistami czy też pesymistami. Gdyby tak było, to najprawdopodobniej nikt z nas nie chciałby być ponurakiem, a świat składałby się z samych uśmiechniętych ludzi. Nie oznacza to jednak, że nie mamy na to żadnego wpływu. Człowiek może zacząć pracować nad własnymi nawykami i starać się wypracować w sobie optymizm.


Poniżej prezentujemy kilka sposobów na to, jak znaleźć w sobie optymistę:

  • Staraj się patrzeć na wydarzenia z perspektywy. Postaraj wypracować w sobie myśl, że każdy przeżywa wzloty i upadki i niczyje życie nie jest idealne. To pozwoli Ci nabrać dystansu, do niepowodzeń które napotykasz na własnej drodze.
  • Staraj się przeganiać złe myśli. Jeżeli czujesz, że dopada Cię negatywna myśl, staraj się jak najszybciej skupić uwagę na czymś innym. Rozmyślanie o tym, jakie życie jest okropne wcale nie pomaga, a wręcz potęguje gorsze samopoczucie.
  • Doceniaj to co Ci się udało. Staraj się pielęgnować w sobie pamięć o tych wszystkich wydarzeniach, które pozwoliły Ci osiągnąć sukces.
  • Wybaczaj. Postaraj się wybaczyć sobie własne błędy i wyciągać z nich nauczkę na przyszłość.
  • Szukaj drobnych przyjemności. Czas spędzony z bliskimi, filiżanka aromatycznej herbaty czy relaks z ulubionym filmem. Znajduj radość w drobnych rzeczach, a na pewno poczujesz się lepiej.
  • Bądź miły. Serdeczny stosunek do innych poprawi nastrój nie tylko nam, ale także osobom z ktorymi przebywamy.

Komentarze do: Optymiści żyją dłużej

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz