Szukaj

Nauka i zabawa: kelnerki w czerwonym dostają więcej napiwków?

Podziel się
Komentarze0

Mężczyźni dają generalnie więcej napiwków niż kobiety, a jeszcze bardziej szczodrzy okazują się, kiedy kelnerka jest ubrana na czerwono. Czy naprawdę ten gorący kolor aż tak działa na płeć męską?Przyciąganie seksualne jest zjawiskiem zależącym od wielu parametrów. Stwierdzono już, że lepsze napiwki dostaną striptizerki, które mają większe piersi, makijaż, włosy blond oraz noszą biżuterię.

Co więcej, ta sama kobieta jest oceniana – przez mężczyzn – za bardziej atrakcyjną, kiedy pojawia się ubrana na czerwono.

Badanie na ten temat zostało przeprowadzone przez brytyjskich naukowców, a wyniki opublikowano w przeglądzie naukowym Journal of Hospitality and Tourism Research.

Zobacz również:Naukowcy zaprosili do badania 11 kelnerek (19 – 26 lat), pracujących w 5 restauracjach w dwóch dużych miastach francuskich. Kelnerki miały nosić przypadkowo, przez sześć tygodni, każdego dnia, ten sam model koszulki, w sześciu różnych kolorach – biały, czarny, czerwony, żółty, niebieski zielony.

Kobiey nie mogły się malować i miały zachowywać się całkowicie normalnie.

Na 772 klientów, 272 zostawiło napiwek. Okazało się, że mężczyźni zostawiali większe sumy (ponad 1 euro) niż kobiety (około 0,50 euro).

Ale najciekawsze wnioski dotyczą kolorów ubrań: kelnerki ubrane na czerwono dostawały – od mężczyzn – napiwki  większe o 14,6% do 26,1% niż w innych warunkach.

Natomiast jeżeli chodzi o kobiety, niezależnie od koloru ubioru kelnerki, panie zostawiały takie same napiwki.

Naukowcy wyjaśniają: najprawdopodobniej mężczyźni ci, zostawiając więcej pieniędzy, nieświadomie okazywali swoje zainteresowanie seksualne.

Komentarze do: Nauka i zabawa: kelnerki w czerwonym dostają więcej napiwków?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz