Szukaj

Najładniejsze dzieci są najbardziej agresywne

Podziel się
Komentarze0

Pismo Journal of School Psychology publikuje badanie, które ujawnia, że dzieci obdarzone największą urodą, są też najczęściej bardziej agresywne i bardziej popularne w szkole.Badacze przedstawili 140 zdjęć uczniów innym uczniom, aby ci ostatni określili atrakcyjność przedstawionych na fotografiach twarzy, podczas gdy nauczyciele oceniali agresywność i poziom popularności tych młodych ludzi.

Zauważono, że najbardziej atrakcyjni młodzi ludzie są często tymi, którzy mają więcej przyjaciół, i to mimo faktu, że są oni również najbardziej agresywni w stosunku do innych. To znaczyłoby, że mamy więc tendecję do bycia bardziej pobłażliwymi, już od najmłodszych lat, w stosunku do pięknych ludzi.


Eksperci potwierdzają, że wyniki tych badań mogą wyjaśniać, dlaczego zauważalne mniejszości są częściej ofiarami onieśmielenia : ponieważ nie odpowiadają ogólnie przyjętym popularnym normom.

Badanie to jest również zgodne z poprzedzającymi je badaniami, które mówiły, że zadbany wygląd wywołuje fałszywe uczucie bezpieczeństwa, jeśli chodzi o czyjąś agresywność.

Komentarze do: Najładniejsze dzieci są najbardziej agresywne

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz