Szukaj

Na pierwszym spotkaniu mężczyźni wolą miłe kobiety

Podziel się
Komentarze0

Według najnowszych badań, dla heteroseksualnych mężczyzn, kobiety, które są "miłe", są także "atrakcyjne", ten sam model nie sprawdza się jednak dla kobiet, które poznają mężczyznę po raz pierwszy.

- Mimo, że wzory randkowe zmieniły się w ciągu lat, zachowanie wciąż widziane jest przez stereotypowy pryzmat płci - twierdzi główny autor badania - Gurit E. Birnbau. - Oczekuje się, że kobiety będą bardziej opiekuńcze i przejęte innymi ludźmi, niż mężczyźni. Od mężczyzn natomiast, oczekuje się, że przejmą kontrolę w prowadzeniu randki, a później całej znajomości.

Wcześniejsze badania wykazały również, że dla heteroseksualistów, atrakcyjne jest właśnie posiadanie cech typowych dla swojej płci.

Aby lepiej zrozumieć, dlaczego uprzejmość jest atrakcyjna dla mężczyzn, ale mniej dla kobiet, zatrudniono około 100 heteroseksualnych singli, uczniów z izraelskiego uniwersytetu, do każdego z trzech etapów badania.

W pierwszej części, uczniowie zostali losowo dobrani w pary, oczywiście z płcią przeciwną, w warunkach laboratoryjnych. Jedno z pary zostało następnie poproszone o opowiedzenie historii o ostatnich trudnościach, o których para później rozmawiała przez około 5 minut. Opowiadający oceniał później zdolność partnera do zrozumienia oraz troski, jaką wykazał, lub nie, w rozmowie. Oceniał również atrakcyjność partnera oraz jego kobiecość lub męskość.

Część druga opierała się na tym samym, jednak konwersacja odbywała się na czacie internetowym. Część trzecia różniła się od poprzedniej tym, że jedno z pary zostało poproszone o podkreślenie w rozmowie seksualnego zainteresowania oraz chęcią stałego związku.

Wyniki potwierdziły, że występowanie cech charakterystycznych dla danej płci, zwiększa jej atrakcyjność w oczach drugiej.

Należy podkreślić, że mimo iż kobiety nie uważają uprzejmości za atrakcyjną na pierwszym spotkaniu, w relacji długoterminowych, dobroć i uczciwość są jednymi z najważniejszych cech. Więc mimo że mili faceci nie podbijają z miejsca kobiecych serc, to oni z reguły podbijają je na dłużej.

Anna Migdał

Komentarze do: Na pierwszym spotkaniu mężczyźni wolą miłe kobiety

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz