Szukaj

Młodzi ludzie pierwszą próbę samobójstwa podejmują przed 15 rokiem życia

Podziel się
Komentarze0

Blisko połowa młodych ludzi, którzy podejmują próby samobójcze, robi to przed ukończeniem piętnastego roku życia, według ostatniego badania przeprowadzonego przez badaczy z Uniwersytetu Waszyngtona w Stanach Zjednoczonych.Młodzi ludzie nie kochają swojego życia?

Aby dotrzeć do takich wniosków, James Mazza oraz jego zespół przepytali 883 młodych dorosłych, w wieku od 18 lat do 19 lat. Blisko 80 osób z tej grupy, czyli 9%, przyznało, iż mają już za sobą podjęcie próby samobójczej.

Rezultaty amerykańskiego badania pokazują również, że poziom podejmowanych prób samobójczych rośnie radykalnie od 12 roku życia, a szczyt osiąga około 15 roku życia.

Co jeszcze bardziej wstrząsające...


Ci uczestnicy badania, który przyznali się do kilkukrotnych prób samobójczych, pierwszą próbę zakończenia swojego życia podjęli w bardzo młodym wieku – około 9 roku życia.

Badacze stwierdzili również, że próby samobójcze podejmowane w dzieciństwie i w wieku nastoletnim, są związane z wysokim poziomem depresji.

Jak zapobiegać próbom samobójczym dzieci i nastolatków?

Nasze badanie pokazuje, że programy dotyczące zdrowia umysłowego powinny być bardzo wcześnie wdrażane, w szkołach podstawowych i średnich, wyjaśnia główny autor tego badania, James Mazza.

Wiek nastoletni jest okresem naszego życia, kiedy stajemy się bardziej samodzielni i bardziej niezależni od naszych rodziców, ale jednocześnie, kompletny brak doświadczenia komplikuje nam życie, dorzuca naukowiec.

Rezultaty tego badania zostały opublikowane w przeglądzie naukowym Journal of Adolescent Health.

Komentarze do: Młodzi ludzie pierwszą próbę samobójstwa podejmują przed 15 rokiem życia

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz