Szukaj

Mężczyźni mają tendecję do uspokajania się, kiedy widzą czerwone mięso

Podziel się
Komentarze0

Badacze z Montrealu zaobserwowali, że mężczyźni mają tendencję do uspokajania się oraz stawania się mniej agresywnymi, kiedy widzą kawałek czerwonego ugotowanego mięsa, gotowego do zjedzenia, przed sobą na stole.Frank Kachanoff z departamentu psychologii na Uniwersytecie McGill w Kanadzie, stwierdził, iż takie wnioski bardzo go zaskoczyły. Frank Kachanoff zaprezentował wyniki swoich badań na ostatnim naukowym sympozjum, odbywającym się na tym uniwersytecie.

Badanie polegało na tym, iż Frank Kachanoff zrekrutował 82 mężczyzn, którzy sądzili, iż są zdolni do ukarania pomocnika czytającego tekst, za każdym razem, kiedy ten popełniał jakiś błąd.


W skrócie, wyglądało to tak, iż pomocnik czytał dany tekst, a uczestnicy badania pokazywali mu zdjęcia, na których czasami był przedstawiony kawałek mięsa. Jeśli pomocnik czytający tekst pomylił się, widząc jakieś zdjęcie, mężczyźni ci mieli go ukarać jakimś dźwiękiem o różnym natężeniu.

Początkowo, naukowcy sądzili, że fakt pokazania zdjęcia z czerwonym mięsem wywoła większy dyskomfort u czytającego, ale tak się nie stało.

Nieco później Frank Kachanoff stwierdził logicznie, że nasi przodkowie uspokajali się przecież, widząc mięso gotowe do zjedzenia, ponieważ taki obrazek był powiązany ze zjedzeniem posiłku w gronie najbliższych.

Komentarze do: Mężczyźni mają tendecję do uspokajania się, kiedy widzą czerwone mięso

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz