Szukaj

Kontrola i zrozumienie swoich emocji

Wiemy, że wiele chorób wynika z różnych zaburzeń, różnorodnych nieporządków emocjonalnych. Depresja to zaburzenie nastroju, to choroba smutku, fobie przekładają się na choroby strachu, ale także istnieją zaburzenia komunikacyjne, zaburzenia osobowości, które są związane z patologiczną złością (dysforia, złość uogólniona). Oto do czego przydaje się uregulowanie naszych emocji.


Jeśli nawet są one siłą, która pomaga nam stawić czoło przeciwnościom, to mogą się one okazać także bardzo (zbytnio) gwałtowne.

Zrozumieć swoje emocje

Jak to zrobić? Aby zacząć, powinniśmy przede wszystkim zrozumieć to, co nam się przydarza. Jeśli bowiem działamy pod wpływem jakiejś emocji, której nie rozumiemy, ryzykujemy tym, iż staniemy się jej niewolnikami. Dlaczego konieczne jest potem uspokojenie się. Za każdym razem jak odczujemy strach, złość albo smutek, powrót do spokojnego stanu ducha, do równowagi, to coś, co jest ekstremalnie ważne.


Kontrolować swoje emocje

Pora na bardzo proste porady. Jednym z najszybszych środków regulowania swoich emocji jest praca ze swoim ciałem. Spokojne, łagodne oddychanie, nauka technik relaksacji, które pomogą nam rozluźnić mięśnie. Przydają się także ćwiczenia fizyczne. Jeśli chodzi o pacjentów dotkniętych depresją, możemy zastosować techniki medytacji oraz podawać leki uzupełniające leczenie. Badania kliniczne wykazały, że medytacja może odgrywać bardzo ważną rolę dla emocjonalnej równowagi osób nadwrażliwych.

Komentarze do: Kontrola i zrozumienie swoich emocji

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz