Szukaj

Jak zostać swoim terapeutą?

Prof. Maxie C. Maultsby, Jr. światowej sławy psychiatra i twórca Racjonalnej Terapii Zachowania będzie gościem Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Podczas wykładu otwartego opowie o metodach kontrolowania własnych emocji i radzenia sobie z codziennymi kłopotami. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 15 kwietnia 2013 r. o godz. 12.00, przy ul. Chodakowskiej 19/31 w Warszawie.Racjonalna Terapia Zachowania (RTZ) stworzona przez prof. Maultsby'ego, należy do nurtu poznawczo-behawioralnego i jest metodą terapii wykorzystującą techniki zmiany zachowania i procesów myślowych do poprawy zdrowia psychicznego. Jest to terapia wszechstronna, efektywna, krótkoterminowa i ponadkulturowa.

Prof. Maultsby przybliży podczas spotkania techniki autoterapeutyczne wykorzystywane w tej metodzie, dzięki którym można skutecznie nauczyć się pomagać samemu sobie. – Wykład prof. Maultsby'ego to przede wszystkim uczta intelektualna i fascynująca lekcja z historii psychoterapii oraz okazja, aby poznać osobiście wybitnego twórcę konkretnej metody terapeutycznej – mówi dr Monika Suchowierska, psycholog rozwojowy SWPS.


Maxie C. Maultsby, Jr. jest profesorem psychiatrii, wykładał w czterech amerykańskich szkołach medycznych. Autor dwóch książek przetłumaczonych na język polski: „Racjonalna Terapia Zachowania – podręcznik psychoterapii” i „ABC Twoich Emocji”. W 1977 roku został wybrany na członka American Psychiatric Association, a w roku 2000 wyróżniono go dożywotnim członkostwem w tej organizacji, w uznaniu za znaczący wkład w amerykańską psychiatrię. Od 1989 do 1995 roku był przewodniczącym katedry psychiatrii w College of Medicine na Howard University w Waszyngtonie.

Wykład będzie prowadzony w języku angielskim. Wstęp wolny.

Komentarze do: Jak zostać swoim terapeutą?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz