Szukaj

Czemu służą emocje?

Radość, szczęście, smutek, strach… Gama emocji jest bardzo szeroka. I wszystkie mają sens, a każda ma właściwą dla siebie historię. Człowiek w swoim życiu przeżywa wszystkie z nich. Dlatego tak ważną i podstawową sprawą jest ich słuchanie.


Oznaki emocji

Emocja to całość automatycznej odpowiedzi na sytuacje zewnętrzne. Pojawiają się także oczywiście odpowiedzi ze strony ciała: serce przyśpiesza, włosy się jeżą, pot płynie po czole... Każdy z nas już poznał tego typu doświadczenia, niezależnie od tego, czy chodziło o egzamin ustny, o spotkanie z ukochaną osobą, o upokorzenie albo o żałobę...


Użyteczność emocji

Wszystkie emocje są pożyteczne i potrzebne. Są to dobrzy słudzy, ale także źli panowie. Dobrze jest odczuwać strach, złość, smutek... Ponieważ to koncentruje naszą uwagę na niektórych problemach. Jednakże, nie możemy przede wszystkim pozwolić na to, aby te emocje nas zdominowały albo nas zniszczyły. W tym przypadku w rzeczywistości, emocja nie gra już swojej roli sygnału alarmowego, ale przekształca się w emocję patologiczną.Komentarze do: Czemu służą emocje?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz