Szukaj

Badania wykazują, że szczęśliwa młodzież ma większe szanse na życie w dostatku

Podziel się
Komentarze0

Dr Jan-Emmanuel De Neve z UCL Polotical Science oraz prof. Andrew Oswald z University of Warwick po raz pierwszy przeprowadzili badanie, które miało na celu wykazanie zależności pomiędzy szczęśliwym okresem młodzieńczym a dostatnim życiem w przyszłości. Wykazały one, że nastolatki, które były wesołe za młodu, jako dorośli zarabiają zdecydowanie więcej pieniędzy.Badacze przeanalizowali dane około 15.000 młodych ludzi z USA i odkryli, że ci z nich, którzy byli bardziej zadowoleni z życia, mają zdecydowanie większe szanse na uzyskanie lepszych przychodów w dorosłym życiu.

Ludzie szczęśliwi są bardziej skłonni do tego, aby podnosić swoje kwalifikacje naukowe, szukać pracy albo uzyskać awans.

Zobacz również:Co więcej badania wykazały, że jednostopniowy wzrost współczynnika radości (w pięciopunktowej skali) równa się zwiększeniu zarobków o blisko 2000 dolarów.

Naukowcy zwrócili szczególną uwagę na dane bliźniąt, co pozwoliło im dojść do wniosku, że nawet dzieci wychowywane w tej samej rodzinie, ale różniące się usposobieniem, mają inne dochody.

Komentarze do: Badania wykazują, że szczęśliwa młodzież ma większe szanse na życie w dostatku

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz