Szukaj

Badania wykazują, że szczęśliwa młodzież ma większe szanse na życie w dostatku

Podziel się
Komentarze0

Dr Jan-Emmanuel De Neve z UCL Polotical Science oraz prof. Andrew Oswald z University of Warwick po raz pierwszy przeprowadzili badanie, które miało na celu wykazanie zależności pomiędzy szczęśliwym okresem młodzieńczym a dostatnim życiem w przyszłości. Wykazały one, że nastolatki, które były wesołe za młodu, jako dorośli zarabiają zdecydowanie więcej pieniędzy.Badacze przeanalizowali dane około 15.000 młodych ludzi z USA i odkryli, że ci z nich, którzy byli bardziej zadowoleni z życia, mają zdecydowanie większe szanse na uzyskanie lepszych przychodów w dorosłym życiu.

Ludzie szczęśliwi są bardziej skłonni do tego, aby podnosić swoje kwalifikacje naukowe, szukać pracy albo uzyskać awans.


Co więcej badania wykazały, że jednostopniowy wzrost współczynnika radości (w pięciopunktowej skali) równa się zwiększeniu zarobków o blisko 2000 dolarów.

Naukowcy zwrócili szczególną uwagę na dane bliźniąt, co pozwoliło im dojść do wniosku, że nawet dzieci wychowywane w tej samej rodzinie, ale różniące się usposobieniem, mają inne dochody.

Komentarze do: Badania wykazują, że szczęśliwa młodzież ma większe szanse na życie w dostatku

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz