Szukaj

Afirmacja siebie pozwala rozwinąć umiejętności rozwiązywania problemów

Podziel się
Komentarze0

Jeżeli będziesz pamiętać o własnych zaletach, o swojej sile i o wartościach, które wyznajesz, pomożesz sobie rozwinąć lepsze umiejętności rozwiązywania problemów w warunkach stresu, jak informuje badanie opublikowane w magazynie Plos ONE.Naukowcy do eksperymentu zaprosili 73 studentów, którzy przyznali się do doświadczania wysokiego poziomu stresu w ciągu miesiąca.

Część uczestników projektu badacze poprosili o robienie ćwiczeń związanych z samoafirmacją. Na przykład, studenci mieli napisać dlaczego niektóre wartości, takie jak przyjaźń czy rodzina, są dla nich ważne.


Druga grupa w tym czasie robiła ćwiczenia kontrolne.

Po tym etapie, wszystkich uczestników poproszono o zrobienie zadania, które mierzyło umiejętności rozwiązywania problemów. Okazało się, że studenci, którzy zrobili zadanie na samoafirmację, osiągnęli lepsze wyniki w tym zadaniu.

Naukowcy podsumowują, że jest to pierwszy dowód na to, iż samoafirmacja może chronić przed szkodliwym działaniem stresu na umiejętności rozwiązywania problemów.

Ludzie chronicznie zestresowani mają kłopoty w tej dziedzinie, a te prace pokazały, w jaki sposób takie jednostki mogą pomóc same sobie: pamiętać o swojej wewnętrznej sile i o tym, co jest dla nich ważne.

Komentarze do: Afirmacja siebie pozwala rozwinąć umiejętności rozwiązywania problemów

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz