Szukaj

75% Kanadyjczyków nie jest skoncentrowanych za kierownicą

Podziel się
Komentarze0

Znacząca większość kierowców kanadyjskich nie jest skupiona, kiedy prowadzą samochód. Takie fakty ujawnia sondaż Léger Marketing, przeprowadzony na zlecenie firmy Allstate. Dowiadujemy się z tego sondażu, żę 75% ludzi pozwala sobie na robienie rzeczy, które ich rozpraszają, kiedy siedzą za kierownicą swojego samochodu.Według badań, 8 kolizji na 10 jest spowodowanych przez rozproszonych kierowców. Rozrywka za kierownicą to czynniki rozpraszające wzrokowe, ręcze albo też kognitywne, takie jak rozmowa przez telefon, wysyłanie sms, zmiana płyty CD, jedzenie, picie, albo też używanie jakiegoś urządzenia elektronicznego, takiego jak GPS.

Kanadyjczycy jednak nie patrzą na te wszystkie czynniki rozpraszające tak samo. Na przykład, uważają oni za niebezpieczne wysyłanie sms podczas prowadzenia samochodu, ale już zmiana stacji radiowej czy ustawień w iPodzie nie stanowi problemu dla 19% z nich.


Ankieta ujawnia zresztą, że 25% Kanadyjczyków deklaruje, iż byli ofiarami wypadków spowodowanych przez nieskoncentrowanego kierowcę, albo że znają kogoś, kto przeżył taką sytuację.

Sondaż Léger Marketing został zrealizowany przez internet, między poniedziałkiem 26 lipca a środą 28 lipca 2010. na pytania odpowiedziało 1 605 Kanadyjczyków, w wieku w 18 lat i więcej. Margines błędu wynosi mniej więcej 2,4%.


Komentarze do: 75% Kanadyjczyków nie jest skoncentrowanych za kierownicą

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz