Szukaj

Opracowano nową technikę badania rozwoju raka prostaty

Podziel się
Komentarze0

Ekspert w dziedzinie chirurgii zrobotyzowanej twierdzi, że opracował nową metodą, która umożliwia lekarzom sprawdzenie rozwoju raka prostaty wraz z upływem czasu bez zakłócania struktury tkanki.Dr  David Samadi, szef wydziału robotyki w Centrum Medycznym Mount Sinai w Nowym Jorku, powiedział, że technika ta pozwala wykluczyć możliwość zakłócenia struktury tkanki gruczołu prostaty na tydzień po jego chirurgicznym usunięciu.

- Struktura tkanki jest odpowiedzią na pytanie, dlaczego niektóre rodzaje terapii działają, a inne nie, dlatego więc najlepszym modelem jest żywa, nienaruszona tkanka gruczołu krokowego - powiedział Samadi. 


- To fascynujące odkrycie w dziedzinie badań nad rakiem prostaty, gdyż może pomóc naukowcom skuteczniej przewidywać jak żywe gruczoły prostaty będą reagować na leczenie w kontrolowanym środowisku.

Metoda ta oparta jest na technologii kultur tkanek, którą stosuje się do leczenia uszkodzeń DNA spowodowanych rakiem.

- Tego rodzaju wiedza może w końcu pomóc naukowcom rozwinąć metody leczenia białek naprawczych DNA, co również pomoże w testowaniu leków na tkankach raka prostaty - dodał Samadi.

Komentarze do: Opracowano nową technikę badania rozwoju raka prostaty

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz