Szukaj

Warszawska Syrenka przyłącza się do walki z rakiem piersi

Podziel się
Komentarze0

Październik jest miesiącem walki z rakiem piersi. W ramach kampanii ponad 200 słynnych budowli rozświetli różowa iluminacja jako symbol nadziei i wsparcia dla milionów kobiet. W tym roku Globalna Inicjatywa Iluminacji obchodzi swoje 10-lecie. Warszawa także przyłącza się do Kampanii na rzecz Walki z Rakiem Piersi.W czwartek, 22 października, o godz. 17.00, Prezydent m. st. Warszawy Hanna Gronkiewicz - Waltz zaprasza wszystkich mieszkańców na uroczystą zmianę iluminacji pomnika Syrenki na Rynku Starego Miasta. Od tego momentu, przez kolejne 10 dni, warszawska Syrenka będzie podświetlona na kolor różowy. Jest to symbol solidarności Warszawy w walce z nowotworem piersi.

W 2009 roku ponad 70 krajów przyłączyło się do  Kampanii na Rzecz Walki z Rakiem Piersi  i zjednoczyło się pod wspólnym hasłem: Różowy Świat. Świat Bez Raka Piersi. Przypnij Różową Kokardkę. Zmień Świat na Lepsze. W ciągu 10 lat w ramach Globalnej Inicjatywy Iluminacji znalazły się: Brama Brandenburska w Berlinie, Concert Hall w Amsterdamie, Empire State Building w Nowym Jorku, Krzywa Wieża w Pizie, Międzynarodowy Port Lotniczy w Los Angeles, Wodospad Niagara w Kanadzie, czy Opera w Sydney.


Pomysłodawczynią idei różowej wstążki jest Evelyn Lauder, organizatorem międzynarodowej Kampanii na Rzecz Walki z Rakiem Piersi oraz Inicjatywy Globalnej Iluminacji jest Estée Lauder Companies. Honorowy Patronat nad polską edycją objęła Prezydent m. st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Zdjęcia z iluminacji słynnych budowli znajdują się na stronie www.um.warszawa.pl

Komentarze do: Warszawska Syrenka przyłącza się do walki z rakiem piersi

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz