Szukaj

Jak dbać o siebie po operacji usunięcia piersi?

Podziel się
Komentarze0

Operacja usunięcia piersi jest dla kobiety niezwykle bolesnym doznaniem. Biust od zawsze jest postrzegany, jako jeden z głównych atrybutów kobiecości. Oczywiście to, że usunięto Ci pierś nie oznacza że teraz jesteś mniej wartościową kobietą czy też jesteś mniej kobieca. Absolutnie tak nie jest.
Kiedy nadszedł ten moment, gdy musisz zmierzyć się z bliznami po operacji w poniższym artykule postaramy podpowiedzieć Ci, jak przejść przez ten czas.

Oto kilka praktycznych porad, jak powinnaś zadbać o swoje ciało:
  • Kiedy dokuczają Ci mdłości po narkozie zapytaj swojego lekarza czy możesz wypić herbatkę imbirową. Łagodzi ona te dolegliwości i przynosi ulgę.
  • Tydzień po operacji możesz przyjmować witaminę E. Wspomaga ona proces odnowy skóry. Dopytaj swojego lekarza, jaka dawka tej witaminy będzie dla Ciebie odpowiednia.
  • Kiedy zostały Ci usunięte pachowe węzły chłonne może wystąpić obrzęk limfatyczny. Aby zapobiec temu nie noś obcisłej odzieży, nie obciążaj ręki.

Są to bardzo praktyczne porady ale Twoją głowę zaprzątają teraz na pewno inne myśli. Aby starać się przeganiać smutek i jak najszybciej zaakceptować zmiany jakie zaszły w Twoim ciele powinnaś być otoczona bliskimi. To na pewno wspaniały sposób na poprawę swojego samopoczucia.

Zdarza się  i tak, że kobieta pragnie obyć trochę sama. Wtedy dobrze jest znaleźć sposób na odprężenie. Możesz wykorzystać do tego celu muzykoterapię lub wizualizację. Poproś kogoś Ci bliskiego, aby przyniósł Ci Twoją ulubioną muzykę. Albo sięgnij po płyty przeznaczone do relaksacji na których np. słychać szum morskich fal.


Jeżeli nie potrafisz poradzić sobie z zmianami jakie spowodowała operacja nie wstydź się poprosić o pomoc psychologa. Specjalista ułatwi Ci akceptację nowego stanu rzeczy, jak także uleczy Twojego ducha.

Oczywiście musisz nastawić się na to, że wszystko wymaga pewnej chwili czasu. Dopiero po kilku spotkaniach poczujesz się lepiej ale pewne jest, że już po pierwszej rozmowie możesz poczuć się dużo lepiej.

Komentarze do: Jak dbać o siebie po operacji usunięcia piersi?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz