Szukaj

Rusza V edycja kampanii Breast Friends - Przyjaciele od Piersi

Podziel się
Komentarze0

Już od pięciu lat Stowarzyszenie „Amazonki” Warszawa-Centrum, przy wsparciu firmy Roche Polska, organizuje polską edycję międzynarodowej kampanii edukacyjnej „Breast Friends - Przyjaciele od Piersi”. Celem kampanii jest podkreślenie roli bliskich osób - rodziny i znajomych, którzy pomagają chorej kobiecie w przezwyciężaniu raka piersi.Drugim równie istotnym celem jest pokazanie, iż rzetelna wiedza na temat choroby i możliwości leczenia ma ogromne znaczenie dla procesu terapeutycznego. Organizatorzy kampanii dążą tym samym do podnoszenia świadomości na temat różnorodności typów raka piersi, czego symbolem jest stały element kampanii „Breast Friends – Przyjaciele od Piersi” – dobrze już Państwu znana, różowo-pomarańczowa wstążeczka.

Wszystkie cele kampanii byłyby trudne do zrealizowania bez wsparcia mediów, czyli Państwa pomocy. W tym miejscu chcemy podziękować za Państwa osobisty wkład w upowszechnianie wiedzy z zakresu onkologii.
Tak samo jak Państwo, wierzymy, że wzrost świadomości dziennikarzy na temat czynników ryzyka i możliwości zapobiegania nowotworom z pewnością wpłynie pozytywnie na poziom edukacji polskiego społeczeństwa. Liczymy na to, iż po raz kolejny będą Państwo z nami, i - jako Przyjaciele od Piersi - zechcą Państwo poszerzyć lub ugruntować swoją wiedzę, biorąc udział w konkursie wiedzy onkologicznej, towarzyszącym V edycji kampanii „Breast Friends - Przyjaciele od Piersi”.


Konkurs rozpocznie się 26 maja i będzie trwał do końca listopada. O rozpoczęciu konkursu zostaną Państwo powiadomieni e-mailem. Co miesiąc będziecie Państwo otrzymywali materiały edukacyjne dotyczące m.in. epidemiologii, profilaktyki nowotworowej i diagnostyki - ze szczególnym uwzględnieniem różnych typów nowotworów i konieczności oznaczania receptorów w raku piersi.

Następnie, poprzez stronę her2plus.pl, będą Państwo mieli możliwość zweryfikowania swojej wiedzy odpowiadając na pytania testowe. Materiały i pytania będą każdorazowo zatwierdzane przez Radę Naukową Konkursu, w skład której wejdą uznane autorytety z dziedziny onkologii - prof. dr n. med. Krzysztof Krzemieniecki (onkolog), prof. dr n. med. Włodzimierz Olszewski (patolog), dr med. Iwona Głogowska (onkolog) oraz Anna Mazurkiewicz (dziennikarka, pisarka, bohaterka polskiego Breast Friends).

Po każdej turze testów sprawdzających wiedzę, do wszystkich z Państwa będą wysyłane poprawne odpowiedzi wraz z wyjaśnieniem poruszanych zagadnień. Szczegółowy regulamin Konkursu będzie dostępny na stronie www.her2plus.pl/konkurs.

Warto wiedzieć więcej i być Przyjacielem od Piersi.

Komentarze do: Rusza V edycja kampanii Breast Friends - Przyjaciele od Piersi

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz