Szukaj

Prof. Zbigniew Lew-Starowicz o kobiecie – warsztat z LaciBios femina

Podziel się
Komentarze0

W piątek 30 marca br. odbył się „Warsztat z LaciBios femina”. Tematem kobiecego spotkania było zdrowie intymne. Prelegenci prof. Zbigniew Lew- Starowicz, dr Monika Łukasiewicz, a także Pani Ida Karpińska podzielili się z uczestniczkami warsztatu wiedzą i bogatym doświadczeniem.


Warsztaty zostały przyjęte przez Panie bardzo entuzjastycznie. Firma ASA, organizator spotkania przygotowuje kolejne warsztaty związane z tematyką kobiecej seksualności. Podczas warsztatu eksperci podzielili się własną wiedzą i doświadczeniem klinicznym. Omówiono wiele aspektów zdrowia seksualnego kobiet. Prof. Zbigniew Lew-Starowicz wyjaśnił m.in. jaką rolę w życiu pełni seks, jak kobiety oceniają pierwsze kontakty seksualne, czym jest orgazm i jaką pełni rolę. Profesor przedstawił także klasyfikację zaburzeń seksualnych. Uzupełnieniem dla wykładu prof.

Zbigniewa Lwa-Starowicza była prezentacja dr Moniki Łukasiewicz, która opowiedziała o seksualności kobiet z perspektywy fizjologicznej, dała także Paniom praktyczne wskazówki, jak wzbogacić życie seksualne wykorzystując w ars amandi miłosne akcesoria. Na zakończenie Ida Karpińska - prezes i założycielka Ogólnopolskiej Organizacji na Rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy – Kwiat Kobiecości, opowiedziała o trudnej seksualności kobiet, które doświadczyły, lub doświadczają choroby nowotworowej.

„Wspieram ideę warsztatów dla kobiet poruszających tematykę kobiecej seksualności. Na spotkaniu opowiedziałem na czym polega badanie i leczenie seksuologiczne. Jakie są szanse stworzenia udanego związku i potwierdziłem, że udany seks służy zdrowiu i wpływa na jakość życia” - podsumował prof. Zbigniew Lew-Starowicz. 

LaciBios femina promuje zdrowie seksualne


Cel warsztatu, który postawiła przed sobą firma ASA – organizator spotkania i  producent doustnego probiotyku ginekologicznego – LaciBios femina, czyli  promocja zdrowia seksualnego i oswojenie tematu kobiecej seksualności został osiągnięty w 100 proc. Uczestniczki warsztatu zyskały wiele cennych informacji i porad praktycznych, a co najważniejsze mogły porozmawiać ze znakomitymi ekspertami i innymi kobietami, które w intymnej atmosferze Instytutu YONELLE bardzo chętnie dzieliły się własnymi przeżyciami.

Entuzjazm Pań zainspirował firmę ASA do zorganizowania kolejnego „Warsztatu z Lacibios femina”. Już niedługo na stronie www.zdrowieintymne.pl zostaną zamieszczone szczegóły następnego spotkania.


Doświadczeni eksperci wartością warsztatu

Prof. dr hab. med. Zbigniew Lew–Starowicz, lekarz, absolwent Wydziału Lekarskiego Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi (1966). Specjalista psychiatra, seksuolog, certyfikowany psychoterapeuta, superwizor, biegły sądowy. Od 1994 roku pełni funkcję Konsultanta Krajowego z zakresu seksuologii. Prezes Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej. Autor i współautor kilkuset publikacji z zakresu seksuologii (m.in. książki „Seks partnerski”, „Seks dojrzały”, „Seks nietypowy”, „Encyklopedia erotyki”, „Edukacja seksualna”, „On i ona o seksie” itd.) i psychiatrii oraz kilku tysięcy artykułów popularnonaukowych.

Dr Monika Łukasiewicz
, specjalista ginekologii i położnictwa. Pani doktor seksuologią naukowo i praktycznie zajmuje się w Zakładzie Seksuologii Medycznej i Psychoterapii CMKP w Warszawie.  Przedmiotem jej pracy jest zdrowie seksualne i reprodukcyjne kobiet niepełnosprawnych. Prowadzi w Szpitalu Bielańskim poradnię dla pacjentek niepełnosprawnych, odbywa także wykłady w ramach Fundacji aktywnej Rehabilitacji. Zajmuje się dysfunkcjami i zaburzeniami seksualnymi kobiet. Pomaga także parom w przezwyciężeniu problemów, które zaburzają spełnione i zdrowe życie seksualne.

Gościem specjalnym była Pani Ida Karpińska, prezes i założycielka Ogólnopolskiej Organizacji na Rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy – Kwiat Kobiecości. Pani Ida w 2003 roku dowiedziała się, że jest chora na nowotwór szyjki macicy. Wygrała walkę z rakiem. W 2006 roku założyła fundację, która wspiera kobiety w okresie choroby i podczas powrotu do zdrowia. Edukuje na temat choroby, jej przyczyn, a także profilaktyki.

Spotkanie odbyło się w YONELLE Zwolińska Beauty Institut, salonie i medispa, który reprezentowała Pani Agnieszka Żuralska- Lazar. Specjalizuje się w pielęgnacji ciała, w szczególności w pielęgnacji kobiet podczas ciąży i po porodzie.

Komentarze do: Prof. Zbigniew Lew-Starowicz o kobiecie – warsztat z LaciBios femina

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz