Szukaj

Powstała inicjatywa motywująca kobiety do wspólnych ćwiczeń

Podziel się
Komentarze0

Znasz już niemal wszystkie zasady zdrowego trybu życia. Rygorystycznie przestrzegasz zasad prawidłowego żywienia. Ze sklepowych półek wybierasz tylko produkty oznaczone certyfikatami bio- oraz eko-. Utrzymanie dobrej kondycji jest dla ciebie sprawą pierwszorzędną. Pojawia się tylko jeden, istotny problem. Czasami po prostu brak Ci motywacji...Chociaż zapał i dobre chęci to jedne z najsilniejszych czynników motywujących Cię do tego, by zacząć uprawiać sport, to jednak czasami to nie wystarcza. Zmęczona po kilku treningach zaczynasz wyszukiwać sobie najrozmaitsze sprawiedliwienia. Bieganie z mp3 staje się nudną i nieciekawą rutyną, z której bardzo łatwo zrezygnować. Właśnie wtedy potrzeba Ci o wiele silniejszej mobilizacji; kogoś, kto pozwoli ci odzyskać nie tylko wiarę w to co robisz, ale również siłę. By tak się stało, ćwicz w gronie przyjaciół!

Wspólne wypady, bieganie w grupie, czy gry zespołowe - każda z tych form aktywności, oprócz oczywistych korzyści prozdrowotnych niesie ze sobą mnóstwo radości. Bliskie ci osoby, w których towarzystwie czujesz się świetnie, zachęcają  się do dalszej aktywności. To właśnie dzięki nim sport przestaje być żmudnymi i męczącym obowiązkiem i staje się  prawdziwą przyjemnością. Dlatego zanim sama zdecydujesz się wyznaczyć sobie nowy, ambitny cel dowiedz się, czy możesz liczyć na wsparcie swoich przyjaciół. Zastanówcie się nad możliwością stworzenia stałego teamu, biegajcie w nowych, nieznanych dotąd wam miejscach. W ten sposób, sport stanie się wyzwaniem, pasją, z której coraz trudniej zrezygnować oraz szansą na miłe spędzenie czasu wśród dobrych znajomych.


Właśnie taka forma ćwiczeń staje się coraz bardziej popularna na zachodzie. Tworzone spontanicznie na rozmaitych portalach społecznościowych grupki, przekształcają się potem w lokalne teamy sportowe, skupiając z dnia na dzień coraz więcej osób. Łącząc radość płynącą ze sportu, poznajesz nowe osoby, zyskujesz grono fantastycznych przyjaciół oraz, co najważniejsze aktywnie i zdrowo spędzasz czas. Dodatkowo, z góry zaplanowane treningi mobilizują cię do tego, by regularnie brać w nich udział. Nagle, zdajesz sobie sprawę, że twoim motywatorem nie jest już bliżej nieokreślony cel, lecz stają się nim ludzie, z którymi potrafisz świetnie się bawić.


W Polsce moda na grupowe ćwiczenia dopiero raczkuje. Co więc należy zrobić, jeżeli nikt z twoich obecnych znajomych nie ma ochoty na wspólne treningi? Czy to wystarczy byś i Ty zrezygnowała? Naprzeciw tym wyzwaniom wychodzą inicjatywy organizowana w wielu miastach w Polsce. Właśnie taki cel stawia sobie projekt „Aktywna Mama" - akcja krakowskiego centrum dermo - kosmetycznego DER-MED. Treningi Nordic Walking dedykowane są tu w szczególności dla kobiet, które niedawno urodziły dziecko oraz tych pań, którym zależy na odzyskaniu zgrabnej figury.

Spotkania odbywające się już od 1 sierpnia w Parku Lotników, mają przynieść nie tylko wymierne korzyści zdrowotne, ale również stać się okazją do zawarcia nowych znajomości i nawiązania kontaktów. Właśnie tego najbardziej brakuje młodym mamom, które pochłonięte opieką nad dzieckiem nie mają czasu dla siebie ani dla swoich przyjaciół. Wspólne treningi pozwalają również rozładować zgromadzony w ciągu dnia stres, a kontakt z innymi ludźmi, wspólna zabawa, to najdoskonalszy sposób na naładowanie akumulatorów na resztę dnia. Jeżeli chcesz się przekonać, przyjdź w pierwszą sobotę sierpnia o godzinie 16 pod bramę AWF-u w krakowskim Parku Lotników. Weź ze sobą swojego maluszka - jeżeli jest dzielnym zuchem, śmiało może ćwiczyć razem z tobą, jeżeli woli inną formę aktywności, bez problemu możesz zostawić go pod opieką profesjonalnej niani. Zadbaj o siebie i swoje zdrowie. Popraw swoją kondycję. Bądź aktywna w wakacje!

Więcej informacji:

Urszula Niemiec
Junior PR Specialist

Agencja Marketingu Zintegrowanego Grupa Adweb
30-107 Kraków, Plac Na Stawach 1
tel. 012 426 01 46
fax. 012 378 32 55

Komentarze do: Powstała inicjatywa motywująca kobiety do wspólnych ćwiczeń

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz