Szukaj

Pierwszy okres związany z chorobami układu krążenia?

Podziel się
Komentarze0

Większość kobiet potrafi dokładnie opowiedzieć historię związaną z dniem, w którym zaczął się ich proces miesiączkowania. Według nowego badania, przyjście pierwszego okresu wiąże się nie tylko z grymasem na twarzy podczas opowiadania o nim, jako o momencie osiągnięciu dojrzałości płciowej. Może ono także wskazywać jak bardzo prawdopodobny jest rozwój chorób układu krążenia w późniejszym życiu.Badanie, które zostanie opublikowane w nadchodzącym wydaniu The Endocrine Society’s Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism dowiodło, że kobiety, które dostały okres wcześnie, mogą mieć wyższe BMI, większy obwód talii i większą ilość tłuszczu w organizmie.

Innymi słowy, przyjście pierwszego okresu wcześnie zwiększa ryzyko otyłości, która związana jest z chorobami układu krążenia, zabójcą numerem jeden amerykańskich kobiet.

1 638 kobiet w wieku 40 lat i więcej wzięło udział w eksperymencie przeprowadzonym przez National Heart, Lung and Blood Institute. Badacze zmierzyli tłuszcz pod ich skórą i na brzuchu. Odnotowali także wiek, w którym zaczęły miesiączkować.


Dr Subbulaxmi Trikudanathan z Harvard Medical School, główny autor badania, omówił wyniki: nasze prace sugerują, że wybrane żeńskie płciowe czynniki ryzyka, w szczególności początek cyklu miesiączkowego, związane są z otyłością, ale nie z konkretnymi wskaźnikami rozmieszczenia tkanki tłuszczowej. Ostatecznie, bardzo ważne jest dowiedzenie się, czy żeńskie płciowe czynniki ryzyka mogą być wykorzystane w celu zmiany stylu życia kobiet zagrożonych, aby zapobiec konsekwencjom otyłości i chorobom układu krążenia.

To nie pierwsza analiza, która łączy wczesne miesiączkowanie z problemami zdrowotnymi w dorosłym życiu. Poprzednie badanie, opublikowane w kwietniu 2011 r. powiązało wczesne przyjście menstruacji (przed 10 rokiem życia) z ograniczoną pojemnością płuc w późniejszym życiu.

A więc jaka jest konkluzja? Wczesna menstruacja może być oznaką, że należy przyjąć odpowiedni styl życia, w celu zapobieganiu otyłości u dorosłych kobiet. Tak więc rodzice powinni ostrzegać swoje córki przed otyłością, która wiąże się z ryzykiem chorób serca.

Komentarze do: Pierwszy okres związany z chorobami układu krążenia?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz