Szukaj

Pięć kobiet usunęło protezy PIP w Belgii

Podziel się
Komentarze0

Jak doniosła klika dni temu belgijska agencja AFMPS (Agence fédérale belge des médicaments et des produits de santé, beligijska federalna agencja leków oraz produktów zdrowotnych), już pięć kobiet usunęło wadliwe implanty PIP w tym kraju.


W grudniu 2011 roku, francuskie władze zdrowotne zalecały, aby wszystkie kobiety mające wszczepione implanty PIP, poddały się operacji ich usunięcia. Zalecenie to spowodowało wielką panikę u 30 000 kobiet we Francji, które mają te implanty.

Dzisiaj, mimo że specjaliści podkreślają, że nie ma pośpiechu, to jednakże władze sanitarne próbują wszystko zorganizować tak, aby kobiety, których to dotyczy, mogły spotkać się z chirurgiem w celu konsultacji odnośnie usunięcia protez piersiowych.

W Belgii natomiast, 23 grudnia 2011 rok, władze zaleciły jedynie systematyczne badanie u wszystkich kobiet mających te implanty, a także ich usunięcie w przypadku pęknięcia, podejrzenia pęknięcia, albo wycieku.


Kilka dni później, beligijska agencja Agence fédérale belge des médicaments et des produits de santé ogłosiła, że pięć kobiet poddało się operacji usunięcia protez w grudniu 2011 roku.

W Belgii, dekret królewski zobowiązuje lekarzy do odnotowywania przypadków. Otrzymaliśmy cztery notatki odnośnie pęknięcia implantów, a jedna kobieta poprosiła o ich prewencyjne usunięcie,
jak wyjaśnia w komunikacie dla Agence France Presse rzeczniczka prasowa agencji AFMPS, pani Ann Eeckhout.

Z kolei, doktor Jean-Luc Nizet, z jednostki chirurgii plastycznej w CHU (uniwersyteckie centrum szpitalne) w Liege, stwierdził, że już jakaś setka kobiet w Belgii zasygnalizowała, iż mają wszczepione implanty piersiowe PIP.

Nie wiemy, czy chodzi tutaj o liczbę całkowitą tutaj, czy też może częściową, sprecyzował dla Agence France Presse doktor Jean-Luc Nizet, który jest również przewodniczącym królewskiego stowarzyszenia chirurgii plastycznej w Belgii (Société royale de chirurgie plastique de Belgique).

Jak wskazała rzeczniczka prasowa agencji AFMPS, pani Ann Eeckhout, niska liczba kobiet belgijskich mających te protezy może być wyjaśniona przez fakt, że wadliwe implanty nie były używane w sektorze szpitalnym, ale jedynie w małych prywatnych klinikach.

Komentarze do: Pięć kobiet usunęło protezy PIP w Belgii

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz